Egy olyan állami tényellenőrző egység létrehozását tervezi az indiai kormány, mely utasíthatná a médiaplatformokat, távolítsák el a kormány által "hamisnak vagy félrevezetőnek" ítélt tartalmakat.
Kárász Róbert, az ATV műsorvezetője szerint Baranyi Krisztina találkozott a Pesti Srácok újságírójával a műsor előtt, azonban nem szólt, hogy problémája lenne azzal, hogy Szalai Szilárd az Egyik kérdező.
Egy magyarországi, német nyelven megjelenő hetilap ellen intéztek támadást, a médiaszövetség is reagált.
A május 3-ai sajtószabadság világnapja alkalmából terjedelmes elemzés készült a sajtószabadság lesújtó helyzetéről, amelyben Magyarországot is kiemelték, ahol még „többé-kevésbé“ még mindig demokrácia van.
Kínában van a legtöbb bebörtönzött újságíró a világon, mintegy 127-en jelenleg.
A sajtószabadság megsértésében vádolják Görögországot, miután a kormány olyan törvényt fogadott el, amely értelmében börtönbüntetéshez vezethet az álhírek terjesztése.
Julian Assange a létező „legsúlyosabb bűnt” követte el, amit egy újságíró elkövethet a nyugati világban: az Egyesült Államok kárára leplezte le az igazságot.
Roderick Duchatelet, az Újpest elnöke bizonytalan időre kitiltotta a Blikk munkatársait a klub stadionjából, mert nem tetszett neki a lapban megjelent cikk.
A Bizottság az Újságírók Védelméért (CPJ) nevű New York-i civil szervezet nyílt levélben fordult a G7-ek szövetségéhez.
Egyre tetten érhetőbb a kínai befolyás a hongkongi mindennapokban, Pekinghez nagyon hasonló módszerekkel végezték ki véglegesen az Apple Daily nevű, egyik utolsó demokráciapárti lapot.
Tovább folytatódik a sajtószabadság tiprása Hongkongban, újabb újságírót vettek őrizetbe a kínai mintájú nemzetbiztonsági törvény alapján.