Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,53 Ft
Euró
392,15 Ft
Font
457,95 Ft
Bitcoin
63,053 $

Bezuhantak az eladások, a Pfizer csökkentette éves bevételi előrejelzését

Miután manapság látványosan visszaesett a koronavírussal kapcsolatos termékek, így az oltóanyagok eladása is, a Pfizer az egész éves előrejelzését csökkentette.

További Hírek

A Magyarország által az EU-n keresztül beszerzett Pfizer/BioNTech koronavírus elleni vakcinája biztonságos és "robusztus" immunválaszt váltott ki az 5 és 11 év közötti gyermekek klinikai vizsgálatában.

Kettő, Magyarországon is kötelező, gyermekkorban beadandó védőoltásoltás is hozzájárulhat a Covid-19 legyőzéséhez.

A legfrissebb vizsgálati eredmények alapján a Moderna által kifejlesztett koronavírus elleni oltóanyag rendkívül hatékonynak bizonyul az először Indiában azonosított delta variánssal szemben.

A CureVac által kifejlesztett koronavírus elleni oltóanyag klinikai vizsgálatai során megállapításra került, hogy a vakcina hatékonysága bőven elmarad a többihez képest, még az 50 százalékot sem éri el.

A Moderna a közép- és kelet-európai országokban, valamint Izraelben tervezi kereskedelmi fogalomba hozni koronavírus elleni oltóanyagát.

India hivatalos adatai alapján a koronavírusban elhunyt áldozatainak száma hétfőn átlépte a 300 ezret – ezzel India a harmadik ország, amely átlépte ezt a zord mérföldkövet –, és miközben a világjárvány pusztító második hulláma az enyhülés jeleit mutatja India városközpontjaiban, a problémás oltóanyag-szállítások miatt az ország oltási kampányának üteme aggasztóan lassul.

Már több mint 3,8 millió vakcinát szállított a Pfizer Magyarországra, miután kedden újabb 330 ezer adag, koronavírus elleni oltóanyag érkezett.

Az uniós bizottság csütörtöki közleménye szerint az Európai Bizottság aláírta a harmadik szerződést a BioNTech és a Pfizer gyógyszeripari vállalatokkal, a megállapodás az összes uniós tagállam nevében további 1,8 milliárd adag, koronavírus elleni oltóanyagot köt le a 2021 vége és 2023 közötti időszakra.

Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora úgy látja, az egyik legnagyobb hátráltató tényező manapság a magyar lakosság oltási kedvében a közösségi média, ahol oltásra buzdító és oltásellenes hangokat egyaránt lehet találni.

Sokan beszélnek nyájimmunitásról, az oltási terv előrehaladtával pedig lassan lesz is miről beszélni, ám ahhoz, hogy ezt elérhessük, minimum 8 millió embert kellene beoltani Magyarországon.