Kína és Szaúd-Arábia nem annyira tolong a lehetőségért, hogy a fosszilis energiahordozókat leváltsák.
A Glasgowban zajló COP26 klímacsúcson az EU ígéretet tett arra, hogy egymilliárd eurót fog elkülöníteni az erdővédelemre.
Hszi Csin-ping 2020 januárja óta nem hagyta el Kínát.
Intenzívvé kezd válni a háború Varsó és Brüsszel között, amióta a lengyel alkotmánybíróság kimondta, hogy a belső jog elsőbbséget élvez az uniós jognál.
Az ENSZ által szervezett klímavédelmi konferencián, a COP26-on igen csak drasztikus nyilatkozatok hangoztak el az elmúlt napok során.
„Azok az emberek, akik ítélkezni fognak felettünk, a még meg nem született gyermekek – és az ő gyermekeik. Ha kudarcot vallunk, nem fognak megbocsátani nekünk.“
A szakadék szélére sodorja az emberiséget a függés a fosszilis üzemanyagoktól - mondta António Guterres, az ENSZ főtitkára hétfőn a skóciai Glasgowban, az ENSZ Éghajlat-változási Keretegyezményének 26. ülését (Conference of the Parties, COP26) hivatalosan is megnyitó beszédében.
Már rég el kellett volna kezdeni a konferencia megnyitóját, azonban sok meghívott vendég nem tudott bejutni az épületbe.
A világ vezetői jövő héten Skóciában összegyűlnek a COP26 éghajlatváltozási konferenciára, hogy olyan intézkedéseket hozzanak, melyek véget vethetnek a világ katasztrofális függőségének a fosszilis tüzelőanyagoktól.
Erzsébet királynő, Károly herceg és Vilmos herceg is kiborult a világ vezetőinek és milliárdosainak klímaváltozásra adott válasza miatt.
A német kancellár szerint piaci alapon és globálisan be kell árazni a széndioxid-kibocsátást, ha tenni szeretnénk a klímaváltozás ellen.