392,15 Ft
457,95 Ft
63,613 $

Szoboszlai kezet akart fogni a bíróval, de ő nem kért ebből (videó)

A magyar válogatott csapatkapitánya a szabálytalansága után kezet akart fogni a játékvezetővel, ő azonban nem fogadta a gesztust, ehelyett felmutatta a piros lapot.

Fotó: Szoboszlai Dominik, az RB Leipzig és Robert Andrich, a Bayer Leverkusen játékosa a német első osztályú labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában játszott Bayer Leverkusen-RB Leipzig mérkőzésen Leverkusenben 2023. április 23-án. A Bayer Leverkusen 2-0-ra győzött. MTI/AP/DPA/Marius Becker

Koós Alexandra

Korábban kiderült, hogy a Lipcse 2-0-s vereséget szenvedett a Bayer Leverkusen ellen a Bundesliga 29. fordulójában, ám mindemellett Szoboszlai Dominik még piros lapot is kapott a 86. percben. Ekkor még 1-0 volt az állás, a magyar játékos pedig taktikai szabálytalanságot követett el, hiszen Moussa Diaby gólhelyzetben lépett volna ki a labdával, Szoboszlai ezt akadályozta meg sárga lapot érően. Azonban már volt egy ilyen lapja a meccsen, így villant a piros is.

Szoboszlai feltehetően jól tudta, mit csinált, mint ahogy azt is, mi következik majd ezután. A közösségi médiában megjelent egy videó, amelyen az látszik, hogy a szabálytalansága után egyből nyújtotta a kezét Daniel Schlager játékvezető felé. Vélhetően csak elköszönni akart tőle, ám a bíró nem fogadta a kézfogást, ehelyett hűvösen felmutatta a piros lapot. Soron kívül Leszedték a közművesek a Momentum zuglói jelöltjének plakátját

Szoboszlai pályafutása alatt másodszor jutott a kiállítás sorsára, legutóbb augusztusban a Köln elleni bajnokin, amikor hátralendítette a karját, és így eltalálta az ellenfél nyakát. Ezért egyből piros lapot kapott, s a Lipcse akkori vezérigazgatója, Oliver Mintzlaff arrogánsnak nevezte Szoboszlait a tette miatt – írta a Magyar Nemzet.

Később viszont a szeptemberben kinevezett vezetőedző, Marco Rose irányítása mellett a magyar középpályás fokozatosan vezérré lépett elő a csapatban. Ennek legfontosabb jele, hogy ebben az idényben az összes lipcsei játékos közül Szoboszlai töltötte a pályán a második legtöbb időt (3326 percet). Nála többször csak a csapat másik magyar válogatott alapembere, Willi Orbán játszott (3626 perc).

Akár 15 év börtönt is kaphat, aki azonos neműekkel kezd kapcsolatba Irakban

Az iraki parlament szombaton elfogadta a törvényt, amely a vallási értékek védelmére hivatkozva akár 15 év börtönbüntetést is kiszabhat az azonos neműek kapcsolataira.