Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,83 Ft
Euró
392,64 Ft
Font
457,72 Ft
Bitcoin
64,168 $

Szenzációs felvételeken láthatjuk az agy neuronjainak pusztulását

Naponta átlagosan több tízmilliárd sejt semmisül meg az emberi szervezetben, ami egy természetes folyamat, ugyanis ezáltal marad a test friss és egészséges.

Tudomány

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Naponta átlagosan több tízmilliárd sejt semmisül meg az emberi szervezetben, ami egy természetes folyamat, ugyanis ezáltal marad a test friss és egészséges.

A Yale Orvosi Egyetem kutatóinak először sikerült lencsevégre kapni a neuronok pusztulását egerekben, valamint megfigyelték azt is, hogyan tisztítja meg magát a szervezet a halott sejtektől. Soron kívül Németh Krisztián visszaemlékezett a Liverpoolban töltött időszakára, Szoboszlairól is beszélt

Bár az agysejtek kétségkívül fontos részei az emberi idegrendszernek, a halott neuronok több kárt okozhatnak, mint hasznot, mivel előidézhetik a súlyos neurodegeneratív betegségek kialakulását.

https://liner.hu/apro-gekkok-labai-jelenthetnek-megoldast-az-emberi-csontatultetesekre/

Ahhoz, hogy ezeknek a halott sejteknek a feltorlódását el lehessen kerülni, az emberi test egy saját mechanizmust alakított ki, amellyel kitisztítják a szervezetet a használhatatlan neuronoktól.

Eddig az orvosok nem értették, pontosan hogyan működhet ez a procedúra, viszont a Yale kutatói úgy tűnik, közelebb kerülhettek a megoldáshoz. Az úgynevezett 2Phatal eljárással az agysejtek halálát indukálták egerekben, majd fluoreszcens színnel befestve őket vizsgálták, hogyan takarította fel a szervezet az elhalt szöveteket.

A tudósok rájöttek, három eltérő sejttípus végezte el a feladatokat, egyetlen közös bennük, hogy gliális sejtként funkcionálnak, amelyek lényegében körbeveszik és támogatják a neuronokat.

A sejtek halála után néhány órával ezek a mikrogliák megtámadták az elpusztult neuronokat és eltávolították őket, miközben az asztrociták a kapcsolódásért felelős dendriteket tüntették el.

Érdekes módon az idősebb agyban a gliális sejtek kétszer lassabban működnek, mint a fiatalabb szervben, ami megmagyarázhatja az időskori neurodegeneratív elváltozások nagyobb arányú gyakoriságát.

https://liner.hu/levitacioval-erintes-nelkuli-kemiai-reakciokat-valositottak-meg/

Legkevesebb 155 ember életét követelték a heves esőzések Tanzániában (videó)

A szokatlanul mostoha időjárás következtében legkevesebb 155 ember vesztette életét.