Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,79 Ft
Euró
392,94 Ft
Font
458,48 Ft
Bitcoin
63,951 $

Lemondott a teljes holland kormány

A korábban kirobbant gyermekgondozási juttatások okozta botrány miatt a teljes holland kormány lemondott.

Brüsszel, 2021. január 15. 2020. július 20-án készült kép Mark Rutte holland miniszterelnökrõl, amint az uniós tagállamok brüsszeli csúcstalálkozójára érkezik. A holland koalíciós kormány két hónappal a parlamenti választások elõtt bejelentheti a lemondását a családtámogatási botrány miatt. Hollandiában több száz család került nehéz anyagi helyzetbe, miután az adóhatóság csalóként kezelte õket, megvonta tõlük a gyermekgondozási támogatást, és számos esetben több ezer euró visszafizetésére kötelezte õket. MTI/AP/Peter Dejong MTI/AP/Stephanie Lecocq
Külföld

Borbély Fanni

Szerkesztő

A korábban kirobbant gyermekgondozási juttatások okozta botrány miatt a teljes holland kormány lemondott.

Egy hivatalos jelentés szerint a minisztereknek, a köztisztviselőknek, parlamenti képviselőknek, továbbá a bíróknak is masszív szerepe volt az ügyben, mely ellehetetlenítette a szülőket abban, hogy jogorvoslatot szerezzenek. Soron kívül Halálra ítéltek egy iráni rappert, amiért részt vett egy 2022-es tüntetésen

Miután Lodewijk Asscher munkáspárti vezető csütörtökön lemondott tisztségéről, az elemzők biztosra vették, hogy a négypárti koalíció összeomlása hamarosan bekövetkezik.

Asscher szociális miniszteri tisztséget töltött be a botrány idején, melyben több ezer családot jogtalanul vádoltak meg azzal, hogy félrevezették a holland adóhivatalt, így elrendelték a kiutalt ellátások visszafizetését, mely egyértelműen súlyos financiális problémát okozott a családoknak.

Mark Rutte miniszterelnök a koronavírus-járvány okán bevezetett veszélyhelyzet miatt bár nem tervezte lemondását, más pártok vezetői korábban úgy nyilatkoztak, a jelentés „politikai következményei” elkerülhetetlenek.

A Napi.hu azt írja, a miniszterek a március 17-i általános választásokig ügyvivői, vagy „elidegenítési” funkcióban maradnak majd, magyarul nem hozhatnak meg olyan döntéseket, melyeket a holland parlament felső és alsó háza nem támogat.