359,84 Ft
387,72 Ft
450,63 Ft
61,232 $

Paralimpia 2020: Pálos után Illés is aranyérmet szerzett, hatalmas fölénnyel nyert

Nem sokkal azután, hogy Pálos Péter megszerezte az aranyérmet, Illés Fanni is felért a csúcsra, hatalmas előnnyel nyert a döntőben.

Fotó: Illés Fanni paraúszó edzés közben a hódmezõvásárhelyi Gyarmati Dezsõ Sportuszodában 2021. július 27-én. A sportoló tagja a tokiói paralimpiára készülõ csapatnak. MTI/Koszticsák Szilárd

Takács Petra

Az S4-es kategória magyar indulója a nevezési idők és a papírforma alapján a szám legnagyobb esélyesének számított, ennek megfelelően már az előfutamból is a legjobb idővel, 1:44.68 perccel jutott tovább.

Az esti döntőben így a négyes pályán versenyzett a 2019-es év világbajnoka a Tokiói Vizes Központban, és bár 50 méternél még második volt hat századmásodperccel a kínai Csang Li mögött, végül 1.44.41 perccel fölényesen győzött. A második helyezett olasz Giulia Ghiretti csaknem hat másodperccel úszott lassabban, 1:50.36-tal ért célba, míg a harmadik helyezett kínai Jao Cuan 1:55.77-tel végzett. Soron kívül 130 km/óránál kapott durrdefektet Curtisék egyik csapatbusza

A Vasas 29 éves, végtaghiányos úszója a magyar küldöttség hatodik érmét szerezte. Szerdán Konkoly Zsófia (S9) második lett 400 méteres gyorsúszásban, csütörtökön Veres Amarilla (A) győzött párbajtőrben, szombaton az asztaliteniszező Szvitacs Alexa (S9) harmadik lett, majd Osváth Richárd (A) tőrben ezüsttel zárt, míg vasárnap, pár perccel korábban Pálos Péter megnyerte asztaliteniszezők S11-es kategóriájának versenyét.