Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
358,03 Ft
Euró
386,83 Ft
Font
449,88 Ft
Bitcoin
62,729 $

Oroszország azt követeli, a NATO vonuljon vissza Kelet-Európából, és hagyja békén Ukrajnát

Moszkva azt állítja, követeléseit a NATO és Ukrajna egyre szorosabb kapcsolata indokolja, ami saját biztonságát fenyegeti.

Fotó: Ukrán katona macskát visz a vállán a lövészárokban a Donyeck megyei Debalceve közelében 2021. december 3-án. Vlagyimir Putyin orosz elnök török hivatali partnerével, Recep Tayyip Erdogannal folytatott beszélgetése során azt mondta, hogy az ukrán fegyveres erők "provokatív" tevékenységet végeznek a konfliktusövezetben, amelynek célja a Donyec-medencei válság rendezésről megkötött minszki megállapodások kisiklatása. MTI/ap/Andriy Dubchak
Európa

Takács Petra

Szerkesztő

Oroszország pénteken jelentette be, hogy jogilag kötelező érvényű garanciát szeretne arra vonatkozóan, hogy a NATO felhagy minden katonai tevékenységgel Kelet-Európában és Ukrajnában. Moszkva először fogalmazott meg részletes követeléseket, amelyek szerinte elengedhetetlenek a feszültség mérsékléséhez.

A követelések olyan elemeket is tartalmaznak, amelyeket a Nyugat már kizárt, ilyen például egy erős orosz vétó Ukrajna NATO tagságára vonatkozóan. Más követelések az USA nukleáris fegyvereinek eltávolítását sürgetik Európából, valamint a többnemzetiségű NATO csapatok kivonását szorgalmazzák Lengyelországból és az egykor Szovjetunióhoz tartozó területekről. Soron kívül Három embert tartóztattak le az Egyesült Királyságban, akikről kiderült, hogy a hongkongi hírszerzésnek dolgoztak

Washington magas rangú tisztviselője azt nyilatkozta, az Egyesült Államok készen áll a javaslatok megvitatására. Azt is hozzátette, hogy a dokumentumban foglaltak között akadnak olyan pontok, amelyekről az oroszok is tudják, hogy elfogadhatatlanok – számolt be a Reuters.

Új kémszoftver bukkant fel, a Pegasus helyett a Predator figyelt meg tízezreket

Egyes nyugati politikai elemzők úgy vélik, Oroszország tudatosan támaszt irreális követeléseket, hogy a diplomáciai figyelemelterelés közben katonai nyomást gyakoroljon Ukrajnára. Sam Greene, a londoni King’s College orosz politikai professzora szerint Putyin elnök célja az, hogy határvonalat húzzon a posztszovjet tér körül.

Az Egyesült Államokkal kötött szerződés megakadályozná, hogy Moszkva és Washington nukleáris fegyvereket telepítsen nemzeti területükön kívül. Ez a NATO nukleáris megosztási egyezményének végét is jelentené, amelynek értelmében az európai tagországok repülőgépeket biztosítanak az amerikai atomfegyverek szállításához.

A Microsoft a közeljövőben ismét emelheti az Xbox Game Pass árát

Noha ez az utolsó dolog, amit a legtöbb előfizető hallani szeretne, valószínűleg újabb áremelést eszközöl az Xbox Game Passnál a Microsoft.