361,90 Ft
389,27 Ft
452,06 Ft
62,403 $

Nem bírt a Real Madriddal a Liverpool, fordulatos meccsen került elődöntőbe a Manchester City

Ismét fantasztikus mérkőzéseket bonyolítottak le a Bajnokok Ligája negyeddöntős szakaszában, amelyek végén a Real Madrid és a Manchester City örülhetett.

Liverpool, 2021. április 14. Sadio Mane, a Liverpool játékosa (k) Thibaut Courtois, a Real Madrid kapusa és csapattársa, Luka Modric a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntõjében játszott Liverpool - Real Madrid visszavágó mérkõzésen Liverpoolban 2021. április 14-én. MTI/EPA/Peter Powell

Nagy Noel

A két mérkőzés közül inkább a Liverpool – Real Madridra lehetett azt mondani, hogy közelebb állt a kimenetele az „eldőlt” kategóriához, ugyanis a blancók az első mérkőzésen 3-1-es győzelmet arattak Vinicius Junior parádés játékának köszönhetően. A Liverpoolnak azonban két gól elegendő lett volna ahhoz, hogy visszahozzák magukat a mérkőzésbe, mert előnyük volt az idegenben szerzett gólt.

Már a második percben lehetőség elé került a Liverpool, ugyanis Fabinho adott egy remek labdát Mohammed Szalah-nak, aki a tizenhatoson belül kapura lőtt, ám Thibaut Courtois védeni tudta a lövést. Egy percre rá Firmino lőhetett a kapura, ám ezt is tudta fogni a belga hálóőr, erősen kezdett a Liverpool. Soron kívül Kiderült, hogy alakul a benzin ára péntektől

A mérkőzés elején elsősorban a Liverpool akarata érvényesült, inkább ők tudtak támadni, mely a 11. percben is bravúrra kényszerítette a Real Madrid kapusát. Milner távolról próbálkozott, ám remek lövését hatalmas védéssel hárította Courtois.

A meccs legnagyobb lehetősége azonban a 20. percben adódott a Real Madrid előtt, amikor is Benzema verte át a liverpooliak védelmét, és a tizenhatoson belülről kapufát talált lövésével, így megúszták az angolok a bekapott gólt. Nem sokkal később egy csetepaté alakult ki, melynek során Casemiro és Andy Robertson is egy sárgával lett gazdagabb.

Az első félidőben ezt követően főként veszélytelen és blokkolt lövések jöttek mindkét oldalról, elsősorban a Liverpool támadásaiból és végül gól nélküli félidőt zártak a felek, mely az angolok szempontjából hátrányosabb.

A második félidő ott folytatódott lényegében, ahol az első abbamaradt, a Liverpool támadott, ám egyszerűen nem tudták áttörni a Real Madrid védelmét. Amikor át sikerült törni mégis, vagy veszélytelen próbálkozások, vagy blokkolt lövések lettek belőle.

A 66. percben adódott hatalmas lehetőség a Real Madrid előtt, amikor Valverde remekül ugratta ki Viniciust, aki azonban a kirohanó Alissonba lőtte a labdát, a kipattanó lövés pedig Toni Kroos elé került, aki elől szintén takarítani tudott a brazil hálóőr.

Ezt követően ismét a Liverpool előtt adódtak lehetőségek, előbb Szalah lövését Nacho, utóbb Firmino lövését Éder Militao blokkolta, kétszer is kimentve a blancókat a veszély elől. Nem telt el két perc, jött a következő blokk, ezúttal Jota lövését tudta Casemiro az oldalhálóba terelni.

A mérkőzés végére fordulva a következő percek arról szóltak, amit az előzőekben bemutattunk: a Liverpool vészesen próbálkozott gólt szerezni, ám a madridi védelem egyszerűen túlságosan jól zárt ahhoz, hogy azt át lehessen törni. Ez egészen a meccs végéig folytatódott, így a Liverpool nem tudott már gólt szerezni, így a két évvel ezelőtti győztesnek a negyeddöntő lett a megállója.

A Borussia Dortmund – Manchester City előzetesen is izgalmasnak ígérkezett, mert bár Pep Guardiola csapata 2-1-re nyerte az első párharcot, a németeknek ott volt az idegenbeli gól előnye, így egy 1-0-s győzelemmel akár tovább is juthattak volna.

A mérkőzés pedig a vártaknak megfelelően izgalmasan indult, mindkét csapat nagyon szép megoldásokat alkalmazott. Az első lövés a hetedik percben érkezett, amikor Dahoud a tizenhatos körülről lőtt kapura, ám ez Edersonnak nem okozott különösebb problémát.

A 15. percben aztán jött a dráma: a sokak által keresett Erling Haaland adott középre egy labdát, amit a Manchester City védői nem tudtak eltakarítani, így az angol Jude Bellingham elé került a labda, aki pedig nagyjából a tizenhatos vonaláról Ederson hálójába vágta a labdát. A mérkőzés állása ekkora 1-0 volt, amely azt jelentette, hogy a Dortmund továbbjutásra állt.

Ezt követően a City némileg összekapta magát és a játékot ők kezdték el uralni, remek támadásokat vezettek, ám hosszú ideig ez nem volt eredményes. A 25. percben például Kevin De Bruye vágott a tizenhatoson kívülről egy bivalyerős kapufát, ám a gól elmaradt. Néhány perccel később Foden beadását követően Riyad Mahrez próbálkozott, ám ezt védte a dortmundiak kapusa.

Az első félidő hátralevő részében nem találtak fogást egymáson a felek, a legveszélyesebb helyzete egy szöglet utáni kavarodás során Zincsenko révén volt a Manchester Citynek, ám az sem ért találatot, így égető nagy bajba került Pep Guardiola csapata, aki mintha el lenne átkozva a Bajnokok Ligájában.

A második félidő lassabban kezdődött, szintén Zincsenko előtt adódott egy lehetőség a félidő elején, ám azt is hárítani tudta Hitz. Az 53. percben azonban jött a mérkőzés következő drámája, ugyanis egy beadást Emre Can peches módon a saját kezére fejelt, így tizenegyes jutott a Manchester City, amit Rijad Mahrez értékesített is, így a manchesteriek kiegyenlítettek és ismét ők álltak továbbjutásra!

A Dortmund ismét jobban elkezdett nyomni, mely a 60. percben egy újabb Dahoud próbálkozásban nyilvánult meg, amit azonban John Stones tudott blokkolni. A 69. percben Mats Hummels is hatalmas lehetőség elé került, Marco Reus lőtt a kapu elé, pont Hummels fejére, aki viszont nem sokkal a kapu mögé fejelte a labdát.

A 75. percben azután tett egy óriási lépést a továbbjutás fele a Manchester City: egy szögletet követően az ifjú Phil Foden elé került a labda, aki a tizenhatoson kívülről, tekintélyes erővel a kapu rövid alsó sarkába lőtte a labdát, 1-2-re módosítva ezzel az állást. Így a Dortmundnak három gól kellett ezen a ponton a továbbjutáshoz.

A 80. percben megérkezett az első jelentősebb helyzet Erling Haalandtól, ám veszélytelennek bizonyult a kísérlete a kapura. Zincsenko folytatta az aktívkodását, ugyanis néhány perccel később távolról lőtt kapura, ami Hitznek nem okozott különösebb gondot.

Ezt követően már nem történt jelentősebb esemény a mérkőzésen, így a Manchester City két darab 2-1-gyel búcsúztatta a Borussia Dortmund csapatát. A Real Madrid végül az első mérkőzésen megszerzett 3-1-es győzelmével szintén továbbjutott az elődöntőbe, így kialakultak a párosítások.

Ezennel pedig kialakultak az elődöntő párosításai, amelyek a következő módon néznek ki: