Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,30 Ft
Euró
391,12 Ft
Font
458,44 Ft
Bitcoin
63,868 $

Megnőtt a depresszió és az öngyilkossági kísérletek gyakorisága az iskolabezárások alatt

A legfrissebb kutatásokból kiderült, hogy a kínai általános és középiskolás fiatalok sokkal több depressziós tünetegyüttest mutattak, miután kijárási tilalmat és iskolabezárásokat rendelt el a kormány tavasszal.

Egészség/Életmód

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A legfrissebb kutatásokból kiderült, hogy a kínai általános és középiskolás fiatalok sokkal több depressziós tünetegyüttest mutattak, miután kijárási tilalmat és iskolabezárásokat rendelt el a kormány tavasszal.

Miután a COVID-19 járvány januárban berobbant Kínában, az egészségügyi miniszter áprilisra csúsztatta el a tavaszi félév kezdetét. Az intézkedések következtében a gyerekeknek otthon kellett maradniuk, távol barátaiktól és a közösségtől, ez pedig kihatott a mentális egészségükre. Soron kívül Ezek az újítások jöhetnek az iOS 18-cal

A JAMA Network Open tudományos lapban pénteken közzétett tanulmányban a pandémia novemberi kezdete és az iskolák május közepi újranyitási időszaka között tapasztalt különbségeket vizsgálták a kutatók.

Az Anhuj Orvosi Egyetem közvélemény-kutatásában összesen 1 241 negyedik és nyolcadik osztály közötti, valamint középiskolás alsós diákot kérdeztek meg arról, hogyan élték meg a járványt és a karantént.

A felmérésben résztvevő gyerekek kivétel nélkül az Anhuj tartományban található Csecsou város lakói voltak – ezt a régiót érintette legérzékenyebben a koronavírus-járvány még kora tavasszal.

Amíg novemberben csak a diákok 19%-a észlelte magán a depressziós tüneteket, addig májusban már 25%-uknál kialakultak a mentális gondok. Az öngyilkossági kísérletek aránya novemberhez képest 3%-ról 6,4%-ra nőtt meg, a fiatalok kivétel nélkül erőteljes szorongásról számoltak be.

A tudósok azt remélik, hogy a jövőben egy hasonló helyzet esetén a mentális egészséget is előtérbe helyezik majd a hatóságok, mivel néha elviselhetetlen kellemetlenséget okozhatnak a lelki sérülések, főként a serdülőknél és a fiatal felnőtteknél.

Minden várakozást felülmúlt a NASA új kommunikációs rendszere

226 millió kilométerről kaptak üzenetet az egyik szondájuktól.

Divat, pénzkidobás vagy tényleg hatékony a szemránckrém? Szakértők válaszolnak

A szemkörnyékápolók hatékonyságát illetően megosztóak a vélemények: van, aki imádja őket, míg más azt gondolja, hogy nem sok hasznuk van. Most szakértők mondták el, mit érdemes tudni ennek kapcsán.