390,26 Ft
456,31 Ft
57,808 $

Klopp megölelte Luis Diazt parádés gólja után, biztosította támogatásáról is

Jürgen Klopp is tisztában van a helyzettel, s szemmel láthatóan igyekszik mindent megtenni annak érdekében, hogy mosolyt csaljon a nehéz időszakban lévő játékos arcára.

Fotó: EPA/PETER POWELL

Borbély Fanni

A 90min.com jelentése szerint miután Luis Diaz egy késői, de annál fontosabb gólt szerzett a Liverpoolnak a Luton Town elleni vasárnapi döntetlen alkalmával, Jürgen Klopp megölelte a játékost. Ahogy arról korábban is beszámoltunk, Luis Diaz szüleit elrabolták Kolumbiában, s bár édesanyját sikerült kiszabadítani, édesapja még mindig elrablói fogságában van.

Úgy tudni, a hatóságok jelenleg az ország északnyugati részén lévő erdőkben kutatnak utána. Ugyanakkor mindennek ellenére Diaz ragaszkodott ahhoz, hogy ott legyen a csapattal a Liverpool vasárnapi, Luton elleni mérkőzésén, sőt: a játékos a mérkőzés 83. percében fel is ment a pályára a kispadról, és a 95. percben szerzett is egy gólt, mely biztosította a döntetlent. Soron kívül Ösztöndíjjal jutott be a Harvardra egy budapesti gimnázium tanulója

Diaz helyzetéről a klub menedzsere, Jürgen Klopp is nyilatkozott, aki szemmel láthatóan maximálisan támogatja ezekben a nehéz időkben játékosát. Klopp rámutatott, „az igazi probléma nincs rendezve”, utalva ezzel az emberrablásra, majd kiemelte, az egész csapat célja az volt, hogy megadják Diaznak a lehetőséget, hogy egy kicsit elterelje a figyelmét arról, hogy elrabolták édesapját.

Úgy folytatta:

„Nem tud semmit sem csinálni, állandóan vár, az egész család állandóan vár. Így most néhányszor edzett velünk, és akkor jó hangulatban volt, és ez jót tesz neki. Azt hiszem, a jelek Kolumbiából inkább pozitívak, optimisták, de amit mindannyian szeretnénk hallani, az még nem történt meg.”

Klopp hangsúlyozta, noha a Diaz a körülményekre való tekintettel nem edzett sokat mostanában, mégis berobbant a pályára, és alig 15-20 perc után máris szerzett egy gólt a csapatnak, amit „csodálatosnak” nevezett. Amikor a gól utáni ölelésről kérdezték, s arról, hogy mit mondott akkor a játékosnak, Klopp úgy felelt:

„Igazából a meccs után nem volt szükség szavakra. Csak megöleltük egymást. Tudjuk, hogy van – rendben van, de kétségbeesetten várja a megfelelő híreket. Ez minden.”

Kikapott a PSG a Dortmundtól a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén

A PSG egy nagyon erős Dortmund ellen játszott a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén.