Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,53 Ft
Euró
392,15 Ft
Font
457,95 Ft
Bitcoin
63,359 $

Kínai bányászoktól származhat a koronavírus – már 2012-ben megjelenhetett

A jelenlegi pandémiát okozó COVID-19 kórokozója sokkal idősebb lehet, mint azt korábban gondolták, lehetséges az is, hogy egyáltalán nem Vuhanból, hanem Kína más helyéről eredeztethető.

Külföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A jelenlegi pandémiát okozó COVID-19 kórokozója sokkal idősebb lehet, mint azt korábban gondolták, lehetséges az is, hogy egyáltalán nem Vuhanból, hanem Kína más helyéről eredeztethető.

A New York állambeli Ithacában található Bioscience Resource Project két kutatója, Jonathan Latham virológus és Allison Wilson molekuláris biológus szerint egy Jünnan tartományban lévő bányában történhetett meg az első humán fertőzés, mégpedig egy denevérről. Soron kívül Megtalálták az állami gondozásból eltűnt 13 éves fiút

Lathan és Wilson egy 2013-as, 66 oldalas diplomát fordítottak le, amit egy kínai orvostanhallgató készített, és a munkásoktól begyűjtött mintákat a Vuhani Virológiai Intézetbe küldte.

Az Independent Science News weboldalon közzétett cikkben a kutatók megjegyezték, hogy kétséget kizáróan a Sars-CoV-2 vírusról, egészen pontosan a BtCoV/4991 és a RaTG13 génszekvenciákról volt szó.

„A bizonyítékok alapján teljesen újra kell gondolnunk a COVID-19 pandémiával kapcsolatos eredettörténeteket.”

írták a tudósok a publikációjukban.

A tudósok hozzátették, hogy a felfedezésükkel egy újabb kutatást indíthatnak el, amellyel megvizsgálhatják, miként vezetett a 2012-es izolált fertőzés 2019-ben egy világméretű járványhoz. Az elméletükkel megmagyarázható lenne a polibázisos furin hasítási metódusa is, ami a koronavírus fő fertőzési tényezőjeként szolgál.

Ez a hasítási pont teszi valójában lehetővé, hogy a vírus tüskefehérje hozzátapadjon a gazdatestben lévő furin enzimhez, ezáltal megkezdődhet a kórokozó szaporodási folyamata. A New York Post úgy tudja, Latham azt mondta, a vírus nagy valószínűséggel a vuhani laborból szabadulhatott ki, és ez válthatta ki a világjárványt.

A jelentés szerint 2012 áprilisában hat modzsiangi bányász kapta el a fertőzést, hárman közülük pedig el is hunytak, miután 14 napon keresztül denevérürüléket takarítottak az aknákban.

A mesterdolgozat szerzője és a bányászok kezelőorvosa, Li Hszü fő tünetekként magas lázról, száraz köhögésről, merev végtagokról és fejfájásról számolt be, amelyek egyértelműen a koronavírus szimptómái lehetnek. Még a kezeléseket is hasonlóan végezték el, mint napjainkban – szteroidokat, vérhígítókat és antibiotikumokat kaptak, egyeseket kénytelenek voltak lélegeztetőgépre kötni.

Latham és Wilson kiemelték, hogy rengeteg betegségre – hepatitiszre, dengue-lázra, még HIV-re is – tesztelték a bányászokat, azonban negatív eredményeket kaptak, ezért Li Hszü felkereste a kínai specialistákat, többek között Zsong Nansan pulmonológust is, aki a 2003-as SARS kitörésekor segédkezett a védekezésben, azonban a szakember feltehetően a kormány nyomására nem vette komolyan az ügyet, ezért senki sem tudhatta meg az igazságot az új fertőzésről.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/ezuttal-a-fiatalok-koreben-robbant-be-a-koronavirus-jarvany-olaszorszagban/

6.5-es erősségű földrengés rázta meg Jáva szigetét

6.5-es erősségű földrengés rázta meg az indonéziai Jáva szigetének partjait, a rengéseket egészen Jakartáig és Bandungig érezni lehetett.