Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,71 Ft
Euró
386,98 Ft
Font
451,92 Ft
Bitcoin
67,007 $

Létrejöhet a találkozó a kínai és amerikai védelmi miniszterek között?

Nagyon fontos lenne a világ biztonsága szempontjából, hogy az Egyesült Államok és Kína meg tudja oldani a nézeteltéréseit és egy lapra tudja terelni álláspontjait, mert az elmúlt hónapok során rendkívül feszült volt a helyzet.

...svg content...Hszi Csin-ping kínai (b) és Joe Biden amerikai elnök kétoldalú találkozója a világ 19 legfejlettebb gazdaságú és vezetõ feltörekvõ országát, valamint az Európai Uniót tömörítõ húszas csoport, a G20 csúcstalálkozója elõtt az indonéziai Bali szigetén fekvõ Nusa Dua luxusüdülõhelyen 2022. november 14-én. MTI/EPA/Hszinhua
Ázsia

Nagy Noel

Szerkesztő
TÉMÁK

A kínai kormány pedig vasárnap megerősítette, hogy nyitottak lennének egy találkozóra az amerikai védelmi miniszterrel a Kambodzsában tartandó eheti ázsiai biztonsági fórumon – számolt be róla a Channel News Asia.

Vej Feng-He kínai védelmi miniszter és Lloyd Austin amerikai védelmi miniszter már külön jelezte, hogy részt fognak venni a délkelet-ázsiai országokat magába tömörítő ASEAN védelmi miniszteri találkozóján, ráadásul a két szuperhatalom nyitottságot mutat egymás felé. Soron kívül Riasztó mértékben növekszik az idős, beteg, munkaképtelen hajléktalanok száma Magyarországon

A kínai védelmi tárca szóvivője pedig vasárnap azt is megerősítette, hogy Kína mindig proaktív és nyílt magatartással áll hozzá az Egyesült Államokkal való találkozókhoz, így nem zárná ki, hogy találkozzanak.

A két ország között Nancy Pelosi demokrata házelnök tajvani látogatása óta szakadt meg a gyakori katonai egyeztetés, amely kétségtelenül veszélybe sodorta a világ biztonságát. A két védelmi miniszter találkozója lenne az első az eset óta.

A múlt heti G20-találkozón ráadásul megtörtént az első nagyon fontos lépés, ugyanis Joe Biden és Hszi Csin-Ping végre szemtől-szembe találkozott, először Biden hatalomra kerülése óta, és a beszámolók szerint rendkívül konstruktív találkozó volt.

Az elmúlt évek során jelentősen megromlott a két ország közötti kapcsolat, ez Donald Trump idejében a kereskedelmi viszonyokban mutatkozott meg, míg Biden alatt inkább emberi jogi kérdésekben és Tajvan ügyében.

Tajvant ugyanis a pekingi kormány Kína integráns részének tekinti az „egy Kína” politikája alapján, míg az USA de facto függetlenként kezeli a szigetországot és több soron garanciát vállalt a védelmük biztosítására.

Menet közben borult lángokba egy busz Indiában, nyolcan életüket vesztették

Újabb tragikus buszbaleset történt Indiában, melynek következtében legkevesebb nyolcan életüket vesztették.