365,64 Ft
391,84 Ft
458,01 Ft
62,850 $

Az Inter a kiütéses győzelmével már 10 ponttal van a Juventus előtt, hűthetik a pezsgőt

Az Inter hozta a kötelezőt a Seria A legutóbbi fordulójában, amivel szinte már a kezükben érezhetik a bajnoki címet.

Fotó: EPA/MATTEO BAZZI

Noha nemrég a Napoli megállíthatatlan volt az olasz bajnokságban és hosszú idő után újra bajnoki címet ünnepelhettek, jelenleg csak a 10. helyen állnak, ami döbbenetes visszaesés a korábbi formájukat nézve. Senki nem várt ilyen szintű visszacsúszást a bajnoktól, akik 23 forduló alatt mindössze 35 pontot gyűjtöttek.

Az Inter viszont a régi fényében ragyog, és egyedül a mezőnyből csak egyszer kaptak ki a három döntetlenjük mellett. Ezek után nem meglepő, hogy vezetik a tabellát, és már 63 pontot számolnak az élen. Ezzel szemben a Juventus ugyanennyi mérkőzésen 53 egységet gyűjtött három vereséggel és öt döntetlennel a neve mellett. Soron kívül Ezt a férfit keresi a rendőrség a szentesi gyilkosság ügyében

Ugyan sok van még hátra a bajnokságból, nehéz elképzelni, hogy ne az Inter legyen a bajnok. A Juventusnak sokkal inkább maga mögé kell figyelnie, mert az AC Milan hátránya mindössze 1 pont hozzájuk képest, addig az Atalanta meccshátrányban is 11 ponttal szerzett eddig kevesebbet, így ők már nem lehetnek veszélyesek rájuk.

Az Inter legutóbb a Salernitana ellen játszott odahaza, ami több mint kötelező győzelem volt a részükről, már csak amiatt is, mert az olasz kiscsapat biztos kiesőnek tűnik. A Salernitana 13 pontnál jár a 20. helyen, és eddig mindössze két olyan meccs volt, amit meg tudtak nyerni, bár az Udinese sem büszkélkedhet a 15. helyen három győzelemmel.

Az első gólra 17 percet kellett várnunk, amikor Thuram beköszönt, megszerezve ezzel a vezetést. Két perccel később Martínez is megtette ugyanezt, és ezúttal is Augusto volt az előkészítő. Gyakorlatilag az első félidőben minden eldőlt, amikor a 40. percben már 3-0 volt az állás Dumfries révén. A nagy gólcsendet a lefújás előtti pillanatokban Arnautovic törte meg, beállítva ezzel a 4-0-s végeredményt.