Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,97 Ft
Euró
392,81 Ft
Font
457,74 Ft
Bitcoin
64,493 $

Hangot adhatunk elhunyt szeretteinknek egy deepfake applikáció segítségével

A MyHeritage által kifejlesztett, Deep Nostalgia nevű online alkalmazás vírusszerűen terjed, már több mint 100 millió animációt készítettek el vele.

MyHeritage
Technológia

Kulcsár Péter

Szerkesztő
TÉMÁK

Gilad Japhet, a MyHeritage alapítója és vezérigazgatója legutóbbi közleményében fedte fel a LiveStory nevű kiegészítőt, ami új szintre emeli a történetmesélést.

A Deep Nostalgiához hasonlóan – ahol a felhasználók feltölthettek egy állóképet, és algoritmusokkal rövid animációkká alakíthatták – a MyHeritage az izraeli D–ID vállalattal közösen létrehozott egy sokkal kifinomultabb applikációt, ami képes elhunyt szeretteink portréját életre kelteni. Soron kívül Napos, gomolyfelhős péntek vár ránk, csak néhol fordulhat elő zápor

Sajnos a kísérő hangsáv nem a rokonunk valódi hangján szólal meg, ennek ellenére rengeteg nyelv és hangszín közül választhatunk, a jövőben pedig bővíteni fognak a listán, ezáltal élethűbbé és immerzívebbé varázsolhatják az élményt.

A videós életrajzban kiemelt életesemények automatikusan generálhatók a felhasználó MyHeritage-en található családfáján szereplő információkból, vagy egyes szám első személyben, kézzel megadott szöveggel, rövid, fejezeteknek nevezett szakaszokként, ezenfelül a történet elmesélését segítő további képekkel is előállíthatók.

Az eszköz ezután összefűzi a képeket, az életrajz szövegét beszéddé alakítja, majd a videó rekonstrukciós technológiát alkalmaz szeretteink arcának és szájának animálásához és szinkronizálásához, hogy a történetnek hangot adjon. A folyamatnak ez a része az elbeszélés hosszától függően 30 másodperctől akár több percig is eltarthat.

A LiveStory-t erre a linkre kattintva érhetjük el – nem kell megijedni tőle, egyáltalán nem bonyolult a használata, mindössze néhány egyszerű lépést követően életre kelthetjük régi fotóinkat.

Jelentkezz, és légy Te is a Liner.hu csapatának tagja

Teljesen földbe állt tavaly a lakáshitelezés Magyarországon, soha nem látott adatok érkeztek

A frissen nyilvánosságra került adatok alapján kijelenthető, hogy teljesen a földbe állt tavaly a lakáshitelezés, az állomány pedig kizárólag az államilag támogatott hitelek miatt bővült.