Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,95 Ft
Euró
391,88 Ft
Font
458,69 Ft
Bitcoin
62,634 $

Egy hét leforgása alatt 110 embert rabolt el a mianmari junta

Felpörgette a katonai diktatúra ellen kiálló hangok elhallgattatását a mianmari junta, csak ezen a héten 110 embert raboltak el, köztük fiatalokat és diákaktivistákat.

A mianmari katonai hatalomátvétel ellen tiltakozó tüntetők Rangunban 2021. április 23-án, egy nappal a Délkelet-ázsiai Országok Szövetségének (ASEAN) jakartai csúcstalálkozója előtt, ahol a tagországok vezetői a tervek szerint megvitatják Mianmar jelenlegi politikai helyzetét. MTI/AP
Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

A junta erői több nagyvárosban, köztük Yangonban, Mandalayban, Sagaingban, valamint Kachin, Karen és Shan államokban is gyakorlatilag központi, önkényes emberrablásokat hajtottak végre a héten – írja a The Irrawaddy. Ami az egyik legaggasztóbb, hogy ennek nagyrészt diákok voltak ezúttal az áldozatai.

A junta a letartóztatott fiatalokat azzal vádolta meg, hogy lázadoznak, valamint felborítják az állam nyugalmát. A diákokat ezen felül még rongálással, robbantással, gyújtogatással vádolják, valamennyi esetben teljes mértékben alaptalanul, csak bűnbakot keresnek. Soron kívül Kórházba kellett szállítani a DK-s képviselőjelöltet, akit vasárnap megtámadtak Jászapátiban

Yangon régió Yankin városrészében ráadásul még arról is lehetett beszámolókat hallani, hogy a junta emberei megkínoztak fiatalokat. A városrészben nemrégiben súlyos robbantások voltak, melyek egy rendőr életét követelték, és fiatalokat sejtenek mögötte.

A rezsim propaganda TV-csatornája bejelentette, hogy hat embert – két nőt és négy férfit – letartóztattak Yankinban arra hivatkozva, hogy házi készítésű bombákat vagy ehhez szükséges eszközöket találtak náluk. A gyanúsítottakról megjelenített képek viszont egyértelműen jelezték, hogy az érintett fiatalokat megkínozták, olyan sérülések voltak például az arcukon.

A letartóztatások természetesen nem csak a fiatalokat érintik, többek között buddhista szerzeteseket, színészeket, filmrendezőket, sztrájkoló tanárokat, korábbi hivatalnokokat és újságírókat is őrizetbe vettek és feltehetően megkínoztak a hatóságok.

Mianmarban még február 1-jén vette át puccsal a hatalmat a hadsereg, amelyre óriási tömeges tüntetések törtek ki, mivel sokan elutasították a katonai diktatúra visszatérését.

Halállistája is volt a hatodikos lánynak, aki szívtájékon szúrta diáktársát Bőnyben

Újabb meghökkentő részletekre derült fény a hétfői iskolai késelés kapcsán.