Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,32 Ft
Euró
392,17 Ft
Font
458,13 Ft
Bitcoin
63,262 $

Újabb állam próbálja ki az ígéretes a koronavírus-gyógyszert

Az elmúlt napok során jelentősen megemelkedett a fertőzöttek száma Tennessee államban, elsősorban az omikron variáns miatt.

Fotó: Unsplash
Észak-Amerika

Nagy Noel

Szerkesztő

Részben ennek hatására a helyi egészségügyi hatóság úgy döntött, hogy igénybe veszik a Pfizer által fejlesztett Pavloxid és a Merck által megalkotott Molnupiravir nevű koronavírus elleni gyógyszereket – írja az AP hírügynökség.

A két szájon át adható gyógyszert alapvetően a tünetek közvetlen megjelenését követően kell beadni a fertőzötteknek, amikor még enyhe fázisban jár a betegség. Elsősorban olyanoknak ajánlják, akiknél fennáll a veszélye, hogy a betegség súlyosabb lehet. Soron kívül Ezt a férfit keresi a rendőrség a szentesi gyilkosság ügyében

Ez elsősorban a krónikus betegeket és az időseket érinti, de minden felnőtt számára engedélyezte az amerikai gyógyszerügy a két tablettát. A Paxlovid esetében még szélesebb a személyi kör, 12 év feletti gyermekek is kaphatják.

Mivel mindkét gyógyszerből jelenleg korlátozott a készlet, ezért Tennessee állam is egyelőre csak 5000 adag molnupiravirt és 1000 adag Pavloxidot kapott, ez a mennyiség a következő hetekben azonban nőni fog a gyártás felpörgetésével.

Izrael már megkapta a Pfizer koronavírus elleni tablettájának első szállítmányát

Tennessee államnak pedig most nagy szüksége van minden eszközre, ugyanis rekordmennyiségű fertőzési számokat regisztrálnak. Az elmúlt nap során például 24 óra leforgása alatt 10 ezernél is több teszt lett pozitív.

Továbbra is megosztó a koronavírus-gyógyszerek kérdése, mivel míg a két nagy gyógyszergyárnak, a Pfizernek és a Mercknek meglehetősen könnyedén jóváhagyták a gyógyszereit, addig más ígéretes gyógymódok kapcsán nagyobb a szkepszis.

lyen volt a hidroxiklorokin is, amely a kezdeti ígéretes eredmények ellenére gyorsan le lett söpörve az asztalról, de meg lehet említeni az ivermektint is, amelyet valamilyen oknál fogva lóféregtelenítőnek kezdtek csúfolni, holott Indiában és Mexikóban hozzájárultak a járvány megtöréséhez, ennek ellenére még csak nagyon kutatómunkát sem engednek róla folytatni.