Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,62 Ft
Euró
392,62 Ft
Font
457,68 Ft
Bitcoin
64,495 $

A Face ID és a maszk története: hogyan lehet feloldani a telefont, ha maszk van az arcunkon?

A Face ID és a maszk kombinációja már első hallásra is igen problémásnak tűnik, hiszen a kifejezés annyit tesz, arcfelismerés – de az arcunk el van takarva a maszkkal.

Fotó: Twenty20
Mobil

Borbély Fanni

Szerkesztő
TÉMÁK

A koronavírus-járvány kezdetén felmerülő probléma még mindig aktuális, és az emberek az elmúlt két évben csak egyre növekvő frusztrációval próbálgatták így, vagy úgy feloldani készüléküket.

Az Apple pedig most rájött, hogy a járványnak még egy ideig nem lesz vége, ezért a az iOS 15.4 bétájába már a maszkos arcfelismerés is bekerült. Az iOS 15.4-ben már létezik maszkos Face ID, így akkor is feloldhatod iPhone-odat, ha épp maszk van rajtad. Soron kívül Németh Krisztián visszaemlékezett a Liverpoolban töltött időszakára, Szoboszlairól is beszélt

De hogyan működik az arcfelismerés maszkkal?

Ha maszk van rajtad, akkor a szenzor alapvetően a szemedet vizsgálja, hogy hitelesítse személyazonosságod, ami azért is izgalmas, mert az Apple szerint a maszkos arcfelismerés közben a rendszer nem csupán a szemeket, de a szemünk környékén lévő apró jellegzetes vonásokat is vizsgálja.

A maszkos Face ID tulajdonképpen ugyanúgy működik, mint a megszokott verzió, és a legjobb az egészben, hogy nem kell külön állítgatni, a rendszer alapvetően is úgy kezeli majd a dolgot, ahogyan a helyzet megkívánja: ha nincs rajtad maszk, akkor sima Face ID, ha van rajtad maszk, akkor pedig a maszkos Face ID-t fogja használni.

Egyetlen különbség azért mégis akad a két azonosítás között: a feloldáshoz nem viselhetsz napszemüveget, ugyanis a maszkos Face ID csak úgy működik, ha megvizsgálhatja szemünket, és a szemkörnyéki jellegzetes vonásainkat. A rendszer szerencsére gondol azokra is, akik szemüveget viselnek, így azt az opciót is választhatjuk, hogy hozzáadjuk a Face ID-hoz a beállításokban a szemüveget – ha több szemüvegünk is van, értelemszerűen mindegyikkel végig kell csinálni a beállítási folyamatot.

Fontos megjegyezni, hogy a maszkos Face ID ugyanúgy működik, mint a rendes Face ID, magyarul: feloldhatjuk a készüléket, hitelesíthetjük az Apple Pay-vásárlásokat, és az Face ID-t jelszó helyett használhatjuk harmadik féltől származó alkalmazásokhoz – szöges ellentétben az Apple által tavaly bevezetett „Unlock With Apple Watch” funkcióval, mellyel nem tudjuk hitelesíteni a tranzakciókat.

Itt pedig egy utolsó fontos információ a funkció kapcsán: a maszkos Face ID kizárólag az iPhone 12 és iPhone 13 modelleken érhető el, tehát kompatibilis az iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro és iPhone 13 Pro Max modellekkel.

Korábbi modellekkel egyáltalán nem működik a funkció, ahogyan iPaddel sem, ám az Apple egyelőre nem számolt be arról, hogy a jövőben elérhető lesz-e, vagy hogy van-e valamilyen hardveres korlátozás a korábbi modellekben, melynek okán egyébként sem lehetne használni a maszkos Face ID-t.

(MacRumors)

Károly király egészségi állapota miatt a legrosszabbra készülnek a palotában

Sajtóértesülések szerint III. Károly király nincs jól, a palotában pedig már készülnek a legrosszabb forgatókönyvre.