Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,86 Ft
Euró
392,06 Ft
Font
458,42 Ft
Bitcoin
62,498 $

Amerika hamarosan tesztelni fogja az 5. generációs lopakodó szuper-drónját: így néz ki

A hivatalos tájékoztatás szerint az 5. generációs lopakodó drón prototípusának tesztelése október végén veheti kezdetét, tehát még ebben a hónapban sok új fontos adathoz juthatnak a fejlesztők.

Külföld

A T-800-as

Szerkesztő

A hivatalos tájékoztatás szerint az 5. generációs lopakodó drón prototípusának tesztelése október végén veheti kezdetét, tehát még ebben a hónapban sok új fontos adathoz juthatnak a fejlesztők.

Az Egyesült Államok is folyamatosan fejleszti a technikáját, és ezen a területen már több kimagasló eredményt is sikerült elérniük. Egyes technikákat soha, vagy csak hosszú évekkel a fejlesztések után láthatunk. Soron kívül Buszbaleset történt Mexikóban, legkevesebb 18 ember életét vesztette

Nyilvánvalóan a haditechnikában lévő fejlesztéseket különösen óvják, hogy annak tervei véletlenül se kerüljenek óvatlan kezekbe, vagy egy olyan országhoz, mely potenciális veszélyt jelenthet az országra.

Amerika hamarosan élesben is tesztelni fogja az 5. generációs drónját, annak prototípusát, ami egy lopakodó eszköz, alacsony magasság mellett. A Védelmi Minisztérium egy hivatalos közleményben erősítette meg, hogy még ebben a hónapban tesztelni tervezik a fejlesztést.

A közleményben elmondták, annak a megállapításához, hogy a rendszer valóban hatékony-e a harcban, reális körülmények között kell tesztelniük. Ebbe beletartozik a reális fenyegetést érintő harc is, aminek mindig fennáll a veszélye.

Jelenleg nincs meg az a tesztplatform, ami igazolná az 5. generációs drón képességeit. A hiányosság mielőbbi pótlása elengedhetetlen a tesztelés és a tréning szempontjából. Az eddig megjelent információk szerint az 5GAT prototípus alacsony magasságokban teljesíthet szolgálatot az ellenséges drónok ellen.

Egyfajta lopakodó technológiával rendelkezik, mely képes lehet „elvegyülni” az ellenséges fejlesztések között, anélkül hogy azok azonosítani tudnák. A drón segítségével könnyebben azonosíthatóvá válhatnak a levegő-levegő rakéták és a földi-levegő fegyverek.

A drón nem kicsi, melynek szárnyfesztávolsága 7.3 méter hosszú. Ez valóban egy vadászgép méretű drón, melynek hajtásáról két utánégető sugárhajtómű gondoskodik. A Sputnik News arról ír, hogy a jelentések szerint a váz 95%-ban karbonból áll. A fel- és leszállásához egy hagyományos kifutópályára van szükség.

A Védelmi Minisztérium szerint az október végén kezdődő tesztek megmutatják a drón repülési képességeit, annak jellemzőit, az alrendszerek teljesítményét, valamint a fejlesztés automatikus felszállási és leszállási képességeit. Az ezt követő repülési teszteket fokozatosan fogják bővíteni, így a gép egyre nagyobb terhelésnek lesz kitéve.

A Sierra Technical Services kevesebb mint 3 és fél év alatt készítette el az első prototípust, ami már a leszerelt Védelmi Minisztérium katonai repülőgépeiből kivett hajtóművekből és egyéb más elemekből, valamint az Egyesült Államok hadseregének egy meglévő földi repülőgép-irányító rendszerének felhasználásának segítségével állt össze.

Az NFL-ben már drónokkal és robotokkal harcolnak a koronavírus ellen