363,39 Ft
389,41 Ft
455,33 Ft
57,435 $

Kétgólos előnyt dobott el az Arsenal a West Ham ellen, ami a bajnoki címbe kerülhet

Az Arsenal előtt adott volt a kihívás, miután a Manchester City 3 pontra csökkentette a különbséget kettejük között a Premier League-ben.

Fotó: EPA/ANDY RAIN

Egyre nagyobb nyomás alatt kénytelen játszani az Arsenal, és nemcsak amiatt, mert közeleg a hajrá a szezonban. Az ágyúsok szinte végig vezették a bajnokságot, és ez jelenleg sincs másképp, viszont szép lassan rájuk esett a City.

Korábban is volt erre példa, és noha ziccereket kapott Guardiola csapata, nem tudtak velük igazán élni. Az idény utolsó felére viszont félelmetesen erőssé váltak, és a legutóbbi győzelmükkel 3 pontra olvasztották a hátrányukat. Soron kívül Újabb megrázó részletek láttak napvilágot a komlói motorbalesetről

Mindeközben a Chelsea ismét kikapott Lamparddal, aki igyekezett választ adni a jelenlegi helyzetre, ami több mint aggasztó. Mindeközben a nemrég még a kiesés szélén álló Aston Villa lassan odaér a Bajnokok Ligáját érő negyedik helyre.

Megint botlott az Arsenal

Az Arsenalnak ezúttal nem kellett messzire utaznia, a West Ham United vendégei voltak, akik nagyon rosszul kezdték a mérkőzést. 10 perc elteltével már két góllal mentek a vendégek Jesus és Odegaard gyors találatával.

A „Kalapácsosok” azonban a 33. percben visszajöttek a meccsbe, Benrahma büntetőből volt eredményes. Az első félidőben már nem esett több gól, ugyanakkor nehéz volt elképzelni, hogy ez így is marad, és Arteta alakulata nem is akarta a véletlenre bízni a dolgokat.

Míg az első félidő álomszerűen kezdődött az Arsenal számára, a folytatás rémálomba fordult át. Saka ugyan büntetőhöz jutott az 52. percben, amivel eldönthette volna a 3 pont sorsát, hibázott, míg két perccel később Bowen ezt keményen megbüntette.

Végül maradt a 2-2, aminek a West Ham örülhetett jobban, míg az Arsenal ugyan 4 ponttal vezet a City előtt, ha a rivális a következő meccsét is hozza, egyetlen 1 pont lesz közöttük, amire rég volt példa. Moyes csapata sem nyugodhat meg, csak a 15. helyen állnak, így továbbra sem biztosított a helyük az első osztályban a következő szezonra.