Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,71 Ft
Euró
386,98 Ft
Font
451,92 Ft
Bitcoin
67,031 $

Egy brit újságíró szerint az EU kettős mércét alkalmaz Magyarországgal szemben

Aggasztónak látja a mostanában kibontakozó woke-jelenséget is, azaz a túlzott politikai korrektséget.

...svg content...Fotó: Unsplash
Európa

Takács Petra

Szerkesztő

Mick Hume tíz évig volt a brit The Times rovatvezetője, manapság pedig a The Sunday Times és a Daily Mail munkatársaként dolgozik. Az egykori radikális baloldali aktivistával Náray Balázs készített interjút, amely a Híradó oldalán jelent meg.

Hume úgy véli, a demokrácia feltétele a szólásszabadság, hiszen érvelés nélkül nem juthatunk el az egyetértésig sem. Nem támogatja azt a nézetet, miszerint a támadónak vagy gyűlöletkeltőnek bélyegzett hangadókat el kell hallgattatni, elegendő lenne csupán a szélsőséges nézetek korlátozása. Soron kívül Pünkösd: vasárnap és hétfőn is zárva lesznek az üzletek

Hume egy új jelenségre is felhívja a figyelmet, az úgynevezett woke-háborúra. A történelem során először fordul elő, hogy a szólásszabadságot nem kommunista vagy náci zsarnokság fenyegeti, hanem alulról szerveződő radikális mozgalom, ami kormányzati cenzúrát követel. Ez épp ellentétes az előző generációk törekvéseivel.

A woke-jelenség – de nevezhetjük akár politikai korrektségnek is – egy új mozgalom, amelynek követői a társadalmi igazságosság harcosainak nevezik magukat. Követői több nézőpontot képviselnek, abban azonban egyetértenek, hogy ellenőrzést alá kell vetni az emberi viselkedést, gondolatokat és beszédet, mert nem bíznak az emberiségben.

Örülhetnek a pedagógusok, a tervek szerint 2023-ban nagyobb léptékű emelést kaphatnak

Hume szerint ironikus, hogy a diverzitás védelmezői éppen a gondolatok sokféleségét nem képesek elfogadni. Véleménye szerint a szólásszabadság korlátozásával nem csupán a negatív hangok, hanem minden ember szabadsága sérül, akik így nem ítélhetik meg saját belátásuk szerint, hogy egy adott vélemény milyen jelentéssel bír számukra.

Magyarország is szóba került az interjú során, a brit újságíró úgy véli, hazánk ellen politikai-kulturális háború zajlik. Elmondása szerint az EU kettős mércét alkalmaz Magyarországgal és Lengyelországgal szemben, hiszen más kormányok is hoznak vitatható döntéseket, az ő esetükben mégsem emleget senki rasszizmust vagy diktatúrát.