A Sky News Arabiának adott exkluzív interjúban Alekszandr Lukasenko belorusz elnök elmondta, hogy szerinte a nyugati országoknak nem sikerült forradalmat szítani hazájában, figyelmeztetve, hogy az említett országok Minszk elleni fellépése a közelmúltbeli repülőgép-válság miatt, valamint az illegális bevándorlás megkönnyítése olyan magatartás része, amely a világot egy harmadik világháborúba sodorja.
Rolandas Kiskis, Litvánia bűnügyi rendőrségének vezetője megerősítette, hogy Lengyelország és az amerikai Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) is külön vizsgálatot indítottak a Ryanair-incidens ügyében.
A svájci külügyminisztérium szerdán közölte: nem tud semmiféle pokolgépes fenyegetésről, amely indokolhatta volna, hogy Fehéroroszországban Alekszandr Lukasenko elnök utasítására leszállásra kényszerítsék a Ryanair légitársaság Athénból Vilniusba tartó járatát, amelynek fedélzetén egy fehérorosz ellenzéki aktivista utazott.
A Fidesz európai parlamenti képviselői támogatják az EU álláspontját a fehéroroszországi incidenssel kapcsolatban, és kiállnak a letartóztatott újságíró és barátnője azonnali szabadon bocsátása mellett.
Alekszandr Lukasenko fehérorosz elnök a Ryanair gépeltérítése óta tett első nyilvános nyilatkozatában azt állította, hogy az utasszállító gépen lévő bombára vonatkozó figyelmeztetés valójában Svájcból érkezett.
A Hamász tagadja, hogy köze lenne az állítólagos bombafenyegetéshez.
Charles Michel, az Európai Tanács elnöke felháborodását fejezte ki a fehérorosz hatóságok vasárnapi akciója és Roman Protaszevics ellenzéki újságíró letartóztatása kapcsán.
Marija Zaharova orosz külügyi szóvivő szerint egyáltalán nem kellene sokkolónak találnia a nyugati országoknak a Minszkben történteket.
Az Európai Unió azt fontolgatja, hogy elkerüli Fehéroroszország légterét és kitiltja a Belavia nemzeti légitársaságot az uniós repülőterekről, miután a fehérorosz hatóságok egy harci repülőgépet indítottak és leszállásra kényszerítettek egy Ryanair-gépet Minszkben.