Kutatók szarvasokban azonosították a koronavírus egyik variánsát, mely bizonyítja a szarvasról emberre történő átvitelt.
Az Egyesült Királyságban és az USA-ban is felbukkant az AY.4.2 névre keresztelt mutáció, amelyről egyelőre nem sokat tudni.
Tudósok megnyugtatták a közvéleményt: a mutációk okozta genetikai sodródás révén gyengülhet a Covid19 megbetegedésért felelős Sars-CoV-2 vírus.
Albert Bourla, a Pfizer vezérigazgatója kedden a Fox Newsnak nyilatkozva úgy fogalmazott, hogy "valószínűnek" tartja egy, az oltóanyaggal szemben ellenálló variáns kialakulását.
Aggodalmukat fejezték ki brit szakértők azzal a koronavírustörzzsel kapcsolatban, ami képes kikerülni a covid elleni védőoltásokat.
A fejlődés, az élet és az öregedési folyamatok során minden emberi sejt mutációkat halmoz fel, amelyek az úgynevezett mozaikosságot eredményezik, vagyis azt az állapotot, amikor egy személy különböző sejtjei eltérő DNS-szekvenciával vagy genetikai felépítéssel rendelkeznek.
A Vuhani Virológia Intézet (VVI) vezetője, Sí Zsengli legutóbbi nyilatkozatában arról beszélt, folyamatosan mutálódni fog a koronavírus, ezért együtt kell élni a kórokozóval, mintsem megpróbálni eltüntetni a Föld színéről.
Habár az Egyesült Királyságban az elmúlt napokban felére csökkent a 24 óra alatt beazonosított fertőzöttek száma, a tudósok mégis egy új vírustörzs térnyerése miatt aggódnak.
Nem most bukkantak először a delta plusz és a kappa variánsokkal fertőzőtt mintákra Uttar Pradesben.
Egyre több tudós fejezte ki aggodalmát a Latin-Amerikában megjelent lambda variáns miatt, amelyet először Peruban azonosítottak.
A szakértői vélemény rámutatott két fontos pontra, amik magyarázatot adhatnak arra, hogy egyelőre miért nem terjed futótűzszerűen az indiai variáns Magyarországon, ellentétben más országokkal.