366,53 Ft
392,15 Ft
457,95 Ft
64,096 $

Dzsudzsák gólja majdnem győzelmet ért a Paks ellen, de így is örülhet a Ferencváros

A Paks és a Debrecen egy nagyon éles meccset játszott egymással az NB1-ben, aminek a Ferencváros örülhetett a legjobban.

Fotó: Dzsudzsák Balázs, a Debreceni VSC játékosa a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójában játszott Debreceni VSC - Diósgyőri VTK mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2024. február 3-án. MTI/Czeglédi Zsolt

Az Újpest megadta a hangulatot az NB1 24. fordulójának, mivel legyőzték a Puskás Akadémiát, ráadásul idegenben. Ez egy újabb nagy győzelem volt Mészöly Géza számára, aki az MLSZ új döntése után visszatérhetett a kispadra. Mondhatni a lehető legjobbkor, sokat tett hozzá ahhoz, hogy az újpesti csapat megkezdje a felzárkózást.

Szombaton két mérkőzést rendeztek az OTP Bank Ligában. A Mezőkövesd hazai pályán kapitulált a Diósgyőrrel szemben, addig a Kecskemét 3-1-re verte a Kisvárdát. Mindkét csapat számára kulcsfontosságú volt ez a győzelem, majd a java csak ezután következett a két rangadóval, aminek az első állomása Paks volt. Soron kívül Egyre nagyobb szerepet játszik a közösségi média az álláskeresésben

A listavezető Paks hiába várta favoritként a Debrecen elleni meccset, ez egy abszolút háromesélyes rangadó volt. Olyannyira, hogy Dzsudzsák már a 3. percben vezetéshez juttatta a DVSC-t, ami felért egy sokkal a Paksnak, már csak amiatt is, hogy ilyen hamar hátrányba kerültek odahaza.

A Debrecen is nyerhetett volna

A második félidő óriási paksi rohamokkal kezdődött, ekkor már Böde is a pályán volt, és nagyon hamar beköszönhetett volna. Érezhetően tempót és stílust váltottak a paksiak, de nem volt szerencséjük, Megyerinek nagyokat kellett védenie. Pár perccel a rendes játékidő vége előtt tört meg a jég, amikor egyenlített a Paks, és noha vizsgálat alá helyezték a gólt, végül kiderült, nem lesről született a találat.

Papp góljával 1-1-gyel folytatódott a mérkőzés, de ez még mindig nem volt elég, mert a Ferencváros kétszeres meccshátrányban figyelte az eseményeket, mielőtt 15 óra 30 perctől pályára lépne a Videoton otthonában. Nemcsak Paks sajnálhatja ezt a pontvesztést, mivel a DVSC előtt is nem egy olyan helyzet adódott a második félidőben, amivel akár eldönthették volna a 3 pont sorsát, helyette maradt az 1-1.

A Paks ugyan marad az élen 50 ponttal, a Ferencváros úgy 48 pontos, hogy két meccsel kevesebbet játszott. A DVSC pedig a 6. helyen jelenleg 33 ponttal, akárcsak előtte a KTE-vel, míg a Diósgyőr 32 pontos. A diósgyőriekhez hasonlóan az MTK is egy meccsel kevesebbet játszott, így hamarosan akár előzhetnek is, mivel 31 pontjuk van.