Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,57 Ft
Euró
389,05 Ft
Font
452,41 Ft
Bitcoin
63,470 $

Olyan nukleáris rakétát tesztelt India, amely egész Kínára veszélyes lehet

India egy keleti partjainál lévő szigetről 5000 km-es hatótávolságú, nukleáris töltetű interkontinentális ballisztikus rakétát lőtt ki, amelynek a hatótávolsága majdnem egész Kínát elérheti.

Fotó: Indiai katonai jármûvek az indiai-kínai határ mentén fekvõ Ladak régióba vezetõ úton, a Szrinagartól 81 kilométerre fekvõ Gagangeerban 2020. szeptember 1-jén. Sajtóhírek szerint a Pangong nevû tó keleti partjánál továbbra is feszült a helyzet India és Kína között a határ közelében, ahol korábban legalább húsz indiai katona halt meg a két ország határõrei között kirobbant összetûzésben. Ladakban Kína 90 ezer négyzetkilométer indiai területet követel magának. (MTI/EPA)
Külföld

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő

A szerdai sikeres kilövés összhangban volt „India azon politikájával, hogy rendelkezzen hiteles minimális elrettentéssel, amely alátámasztja az első bevetés melletti elkötelezettséget“ – áll a kormány közleményében.

Az Agni-5 rakéta „nagyon nagy pontossággal“ csapódott le a Bengáli-öbölben – áll a szerda este kiadott közleményben.

Peking hatalmas rakétaarzenálja arra késztette Új-Delhit, hogy az elmúlt években fejlessze fegyverrendszereit, az Agni-5-ről úgy vélik, hogy szinte egész Kínára képes csapást mérni – írja a South China Morning Post

India már most is képes csapást mérni bárhová a szomszédos Pakisztánon belül, amely ellen három háborút vívott a brit gyarmattartóktól való függetlenségének 1947-es elnyerése óta.

India az 1990-es évek óta fejleszti közepes és nagy hatótávolságú nukleáris és rakétarendszereit a Kínával folytatott növekvő stratégiai verseny közepette, ami az ország védelmi képességeinek jelentős növelését jelenti.

Tavaly feszültség alakult ki közöttük a határ egy régóta vitatott szakasza miatt a hegyvidéki Ladakh térségében. India emellett egyre gyanakvóbban figyeli Peking azon törekvéseit, hogy növelje befolyását az Indiai-óceánon.

Az indiai és a kínai hadsereg parancsnokai közötti tárgyalások, amelyek célja a csapatok kivonása a határ menti kulcsfontosságú területekről, e hónap elején patthelyzetbe kerültek, és nem sikerült enyhíteni a 17 hónapja tartó, időnként halálos összecsapásokhoz vezető szembenállást.

Oktatási Hivatal: álhírt terjesztenek, nem volt hibás matekérettségi feladat

Egy jelentés szerint elírás történt az egyik feladatban, az Oktatási Hivatal cáfol.