Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,00 Ft
Euró
388,57 Ft
Font
452,52 Ft
Bitcoin
63,733 $

Nem sok választása maradt Franciaországnak, jöhet a maximális riasztás Párizsban?

Úgy tűnik, hogy a kormánynak valóban nem maradt más lehetőséget, minthogy kiadja a maximális riasztást a francia fővárosban a kialakult vírushelyzet miatt.

Külföld

A T-800-as

Szerkesztő

Úgy tűnik, hogy a kormánynak valóban nem maradt más lehetősége, minthogy kiadja a maximális riasztást a francia fővárosban a kialakult vírushelyzet miatt.

Franciaország az utóbbi időben több vírusrekordot is megdöntött, és soha ezelőtt nem regisztráltak ennyi fertőzöttet, mint az utóbbi hetekben, napokban. Párizs különösen érintett a második hullámban, ami a város lezárásához vezethet. Soron kívül Kiszabadították az Adácsnál kisiklott tehervonat mozdonyvezetőjét

A CNA jelentése szerint úgy tűnik, hogy a francia kormánynak valóban nem sok választása maradt, minthogy a fővárosban és a környéken szigorítsa a korlátozásokat. Ez pedig azzal járhat, hogy bezárják Párizs bárjait és kávézóit.

Az egészségügyi miniszter, Olivier Veran azt mondta, csak a COVID-18 fertőzöttségi arányának javulása akadályozhatja meg a fenti lépést. Ha a legfrissebb tendenciák beigazolódnak, akkor szerinte nem lesz más választásuk. Erről még az elmúlt hét csütörtöki napján beszélt.

Az új korlátozásokkal megtiltanák a családi összejöveteleket, és ezzel együtt a különböző vendéglátóhelyek bezárásra kerülnek, mint például a bárok. A halasztás valószínűtlennek tűnik, miután Franciaország szombaton közel 17 000 újabb regisztrált fertőzöttről számolt be.

Ez a legmagasabb napi szám, amióta az országban megkezdték a széles körben végzett teszteléseket. Az ARS regionális egészségügyi ügynökség adatai már azt mutatják, hogy Párizsban 100 000 emberre 250 feletti fertőzött jut. Ezzel pedig elérhetik a maximális riasztás kiváltását.

Gerald Darmanin belügyminiszter előre közölte, hogy a bárok és a kávézók esetleges bezárása minden érintett számára kemény lesz. „De ezt amiatt is csináljuk, mert az emberek akarják. Franciák vagyunk, imádunk inni, enni, élni mosolyogni, és megcsókolni egymást.” – tette hozzá az LCI és az Európa 1 kérdésére.

A BFM televízió vasárnap elérhetővé tett egy közvélemény-kutatást, ami szerint a Párizsban és annak külvárosában élő emberek 61%-a a bárok teljes bezárását támogatja, amelyek jelenleg engedélyek szerint 22 óráig maradhatnak nyitva.

Anne Hidalgo párizsi polgármester pedig azt mondta az újságíróknak a hétvége utolsó napján, hogy egyelőre nem született végleges döntés a kérdésekben, de elismeri, az egészségügyi helyzet nagyon súlyos. A kormány közölte, hogy a bezárásokkal elsősorban azokat a helyeket célozhatja meg, amik alkoholt szolgálnak fel, étkezés nélkül.

A francia egészségügyi hatóságok értékelik az éttermek által benyújtott, önkéntes korlátozásokra vonatkozó javaslatot, ideértve ügyfeleik lakcímének regisztrálását és az egyes asztaloknál tartózkodó emberek számának korlátozását, még mielőtt hivatalosan is benyújtják ajánlásaikat a kormánynak. Más francia nagyvárosok, köztük Lille, Lyon, Grenoble és Toulouse is a maximális riasztási küszöb közelében vannak, akárcsak Párizs. Ugyanazok az intézkedések várhatóak ezekben a városokban, mint a fővárosban.

A kávézókat, bárokat, szállodákat, éttermeket, sörözőket és szórakozóhelyeket képviselő UMIH munkáltatói szervezet arra figyelmeztetett, hogy az ágazatban lévő helyi 220 000 intézmény 15 százalékát csőd fenyegeti víruskorlátozások miatt, és akár 250 000 alkalmazott válhat munkanélkülivé.

Betelt a pohár a koronavírus miatt, jönnek a lezárások Teheránban