Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
360,11 Ft
Euró
388,72 Ft
Font
453,82 Ft
Bitcoin
60,594 $

Finnország nyugtatja a Kremlt: nem lesz sem atomfegyver, sem NATO-bázis

Sanna Marin, Finnország miniszterelnöke az olasz sajtónak adott interjújában igyekezett reagálni az oroszok aggodalmára.

Mario Draghi olasz miniszterelnök (j) és finn hivatali partnere, Sanna Marin sajtótájékoztatót tart az olasz miniszterelnöki hivatalban, a római Chigi palotában 2022. március 18-án. MTI/AP/Andrew Medichini
Európa

Nagy Noel

Szerkesztő

Marin ugyanis hangsúlyozta, Finnország nem akarja, hogy a NATO atomfegyvereket telepítsen az ország területén, valamint arról sem lehet szó, hogy állandó katonai bázist létesítenek finn talajon, ha sikerült felvételt nyerniük a szövetségbe – idézte a Corriere della Serának adott interjút a Reuters.

Finnország és Svédország formálisan szerdán adta be jelentkezési kérelmét a NATO-hoz, azonban az eljárás lassabb lehet, mint előzetesen gondolták, köszönhetően annak, hogy Törökország vétóval fenyeget, elsősorban „kurd terrorszervezetek támogatására” hivatkozva. Soron kívül Rohamosan romlik az ALS-betegséggel küzdő Karsai Dániel alkotmányjogász állapota

„Szerintem most az a legfontosabb, hogy mindenki nyugodt maradjon, hogy tárgyaljunk Törökországgal és minden tagállammal, hogy megválaszoljuk a létező kérdéseket és korrigáljuk a félreértéseket”

Marin hangsúlyozta, hogy a tagsági tárgyalások során fel sem merült, hogy Finnország területére atomfegyvereket vinnének vagy az ország területén katonai bázist létesítsenek, Magdalena Andersson svéd miniszterelnök pedig a maga részéről is ezt megerősítette.

Jelentkezz, és légy Te is a Liner.hu csapatának tagja

Törökország még 1952-ben csatlakozott a NATO-hoz, és a második legnagyobb katonai államnak tekinthető a szövetségben. Ellenkezésüket az váltotta ki, hogy állításuk szerint a két északi állam olyan személyeknek ad otthont, akiket Ankara terroristának minősített.

Törökország sérelmezi azt is, hogy amikor 2019-ben inváziót indított Szíria ellen, a két skandináv ország fegyverembargót vezetett be ellenük. Erdogan állítja, nem is hajlandó tárgyalni a kérdésről, nem akarja meglátni a NATO-ban ezt a két nemzetet.