Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,06 Ft
Euró
391,88 Ft
Font
458,20 Ft
Bitcoin
62,420 $

A NASA tudósai szerint ekkor csapódhat aszteroida a Föld felszínébe

Szerintük mindez 22 atombomba erejével érne fel.

Fotó: A NASA által közreadott grafikus ábrázolás, amelyen az OSIRIS-Rex kisbolygókutató űrszonda leereszkedik a Bennu aszteroida felszínére. A szonda a tervek szerint 2020. október 21-én megérinti a földközeli kisbolygó felszínét, hogy abból mintát vegyen. Ez az első eset, hogy az Egyesült Államok mintát próbál begyűjteni egy aszteroida felszínéről. MTI/EPA/NASA/Goddard/University of Arizona
Világűr

Koós Alexandra

Szerkesztő

A New York Post és az ABC News szerint a Bennu névre keresztelt földközeli objektum (NEO) nagyjából hatévente elhalad a bolygónk mellett (1999-ben, 2005-ben és 2011-ben is ez történt), a NASA tudósai szerint azonban 2182. szeptember 24-én becsapódhat a Földbe.

Szerintük mindez 22 atombomba erejével érne fel: a becsapódáskor egy körülbelül hat mérföldes krátert hozna létre, és minden irányban 600 mérföldes körben pusztítást okozna, ám ahhoz nem elég nagy, hogy világméretű kihalást okozzon – közölte az Earth.com.

Hozzátették, az űrszikla körülbelül egyharmad mérföld széles, míg a dinoszauruszok kihalását okozó aszteroida körülbelül hat mérföld széles volt. Ugyanakkor a szakértők kiemelték, a pusztító csapás esélye mindössze egy a 2700-hoz.

Több kérdésre is választ kaphatunk

Természetesen a NASA mindent megtesz a Bennu eltérítése érdekében, s állítólag már a küldetés „utolsó szakaszába” értek. De arról is szó esett, hogy az ügynökség hét évvel ezelőtt egy űrszondát küldött az aszteroidához, hogy mintákat gyűjtsön – írta a Bors a Daily Starra hivatkozva.

A tudósok bíznak benne, hogy az így szerzett információk segítenek majd megelőzni egy esetleges katasztrofális összeütközést. Mint kiderült, a Bennu-ból származó minták a héten végre megérkeznek a Földre, és szeptember 24-én elérik a Utah-i sivatagot.

„Az aszteroidáról származó érintetlen anyag segít feltárni Naprendszerünk 4,5 milliárd évvel ezelőtti kialakulásának titkait, és talán még azt is, hogyan kezdődött az élet a Földön”

– nyilatkozta a NASA egyik szakértője.

Egy év alatt megduplázódott a kanyarós megbetegedések száma

Kutatók mutattak rá egy riasztó tendenciára: globálisan megfigyelhető volt, hogy egy év leforgása alatt szinte megduplázódott a kanyarós megbetegedések száma.