Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
358,49 Ft
Euró
386,85 Ft
Font
450,21 Ft
Bitcoin
62,838 $

Módosul a munkavállalási vízum, Ausztrália 16 millió brit munkást vár

Ausztrália egy sokak által régóta várt módosítást eszközölt a munkavállalási vízumok esetében, a korhatárt ugyanis 35 évre emelték fel.

Fotó: Unsplash/Caleb
Ausztrália és Óceánia

Borbély Fanni

Szerkesztő

A Sky News jelentése szerint Ausztrália a sokak által régóta várt módosítást eszközölt a munkavállalói vízumok kapcsán, így július 1-jétől 35 évre emelkedik a korhatár. Ezzel pedig emberek milliói kapnak lehetőséget arra, hogy megvalósítsák álmaikat az országban.

Ezzel együtt pedig britek milliói kapnak esélyt arra, hogy munkát vállaljanak Ausztráliában, a szombaton hatályba lépő módosítás nyomán pedig ezentúl 18 és 35 év közöttiek vehetik igénybe a munkavállalói vízumot. A módosítás előtt a korhatár csak 30 év volt. Soron kívül 24 ember került kórházba, miután rosszul lettek a csengeri börtön építése közben

A változtatás azért is jelentős, mert azóta nem történt módosítás a munkavállalói vízumok terén, hogy 1975-ben bevezették azt az Egyesült Királyság és Ausztrália közötti szabadkereskedelmi megállapodás keretében. A vízum esetében azonban további változások várhatók, pontosan egy év múlva, amikor a britek már akár 3 évre is kérvényezhetik, hogy meghatározott munkavégzési követelmények nélkül élhessenek és dolgozhassanak Ausztráliában.

Egy friss kutatás szerint pedig nagyon sok brit mozdul majd meg a hírre, hiszen a 25-34 évesek 45 százaléka nyilatkozott úgy, hogy már megbánta, hogy nem használta ki az egyéves időtartamot, amikor még lehetősége volt rá. A Tourism Australia, az ország turisztikai hivatala által közzétett adatokból az is kiderült, hogy a megkérdezettek közül majdnem minden tizedik úgy véli, túl idős ahhoz, hogy újrakezdje az életét.

A 25 és 34 év közöttiek 43 százaléka pedig fontolgatja, hogy külföldön vállal munkát a karrierje előrehaladásának reményében: ezen adatok láttán pedig valószínűleg csábító lesz az ajánlat a britek számára, főként annak fényében, hogy májusban kiderült, a brit munkaerőpiacon több jelentkező kevesebb állásra pályázik, miközben a bérek stagnálnak, s egyre több az elbocsátás.