391,41 Ft
457,80 Ft
62,280 $

Magabiztos győzelmet arattunk San Marino ellen

Különösebb megpróbáltatás nélkül távozhatunk három pontal San Marinóból, két tizenegyes góllal és egy mezőnygóllal 3:0 arányban győzedelmeskedett a magyar válogatott.

Serravalle, 2021. március 28. A magyar válogatott tagjai a labdarúgó-világbajnokság európai selejtezõjében játszott San Marino-Magyarország mérkõzés elõtt Serravalle-ben 2021. március 28-án. MTI/AP/Marco Vasini

Nagy Noel

Magyarország nagy önbizalommal várhatta a mérkőzést, ugyanis csütörtökön 3:3-s döntetlent játszottunk az alapvetően esélyesebbnek tartott Lengyelország ellen, fontosabb pontot szerezve ezzel a kvalifikációhoz.

A San Marino elleni mérkőzést mi vártuk esélyesebbként, tekintettel arra, hogy valamennyi nemzeti válogatott az elmúlt évek során győztesen távozott a félprofinak tekinthető csapat ellen. Marco Rossi mester is ezzel kalkulált, így több helyen is változtatott a csapaton. Soron kívül Buszbaleset történt Mexikóban, legkevesebb 18 ember életét vesztette

A mérkőzés 13. percében máris örülhetett a magyar csapat, ugyanis a San Marinóiak szabálytalanságát követően büntetőhöz jutottunk, amelyet Szalai Ádám ellentmondást nem tűrően értékesített, ezzel 1:0-s vezetést szereztünk.

Nem sokkal később egy közeli szabadrúgást végezhettünk, amely az egyik San Marinói védő kezére pattant, így újabb büntetőhöz jutottunk a 20. percben. Drámai módon azonban Sallai Roland nem tudta értékesíteni a tizenegyest, védte az ellenfél kapusa.

A meccs képéről általánosságban elmondható volt, hogy nagyon nyomott a magyar válogatott, szinte folyamatosan vezettük a támadásokat és rendkívül erősek voltunk labdabirtoklásban. Ez az első félidőben például 76 százalékos labdabirtoklásban nyilvánult meg.

A második félidő is hasonlóan zajlott, mint az első, a magyarok vezették folyamatosan a támadásokat, San Marinónak még csak kapura lövésre sem nagyon tellett. A próbálkozások végül a 71. percben materializálódtak, Sallai Roland sikerült találatot szereznie, korrigálva ezzel az elvétett tizenegyest.

A 82. percben Botka Endre adott egy remek beadást, melyet követően Kalmár Zsolt fejelt kapura, ám óriásit mentett a San Marinói védelem. A 87. percben viszont újabb fordulat történt, ugyanis harmadjára kaptunk tizenegyest, amelyet Nemanja Nikolicsnak sikerült ellentmondást nem tűrően értékesítenie.

Ezt követően már nem történt számottevő esemény a mérkőzésen, így Magyarország 3:0-s győzelmet aratott San Marino ellen, és fontos három pontot gyűjtött be a VB-selejtezők második mérkőzésén.

Jelenleg a csoport második helyén állunk holtversenyben Lengyelországgal, akik szintén 3:0-ra győztek Andorra ellen. Egyedül Anglia száz százalékos a csoportból, így a csoportunk első helyén állnak.