Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,71 Ft
Euró
386,98 Ft
Font
451,92 Ft
Bitcoin
67,007 $

Koronavírus – minden eddiginél halálosabb lehet az október és a november

Az Egészségügyi Világszervezet ősz elejére és közepére azt jósolja, hogy exponenciálisan megemelkedhet a COVID-19 fertőzéssel összefüggésbe hozható halálesetek száma az öreg kontinensen.

...svg content...Guayaquil, 2020. április 18. Védőruhát viselő rendőrök nejlonzsákba helyezett holttestet visznek el az egyik lakóházból az ecuadori Guayaquil városban 2020. április 17-én. A több mint 17 millió lakosú országban eddig 8450 koronavírusos fertőzést regisztráltak, a betegségben 421-én vesztették életüket, az EFE spanyol hírügynökség jelentése szerint azonban további 632 olyan haláleset van, amely gyaníthatóan szintén a fertőzéssel függ össze. Lenín Moreno ecuadori elnök 15 napos nemzeti gyászt hirdetett a járvány halálos áldozatainak emlékére. MTI/EPA/Mauricio Torres
Külföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az Egészségügyi Világszervezet ősz elejére és közepére azt jósolja, hogy exponenciálisan megemelkedhet a COVID-19 fertőzéssel összefüggésbe hozható halálesetek száma az öreg kontinensen.

A WHO európai igazgatója, Hans Kluge hétfőn az AFP hírügynökségnek adott nyilatkozatában elmondta, a mortalitási ráta az elkövetkező hónapokban jelentős mértékben megnőhet, ezért úgy gondolja, hogy a második hullámot komolyabban kéne kezelnie az országoknak – számolt be róla a The Straits Times hírportál. Soron kívül Riasztó mértékben növekszik az idős, beteg, munkaképtelen hajléktalanok száma Magyarországon

„Most egy olyan időszakban vagyunk, amikor az országok nem szeretnék hallani a rossz híreket, ezt meg is értem, de sajnos azt kell, hogy mondjam, nehezebb lesz a helyzet, mivel októberre és novemberre még több elhunytat azonosíthatnak a hatóságok.”

A WHO 55 európai tagállama online videókonferencia keretein belül hétfőn és kedden a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos 5 éves tervet fogja megtárgyalni. Kluge kiemelte, nem szabad túlzottan optimistának lenniük a kormányoknak, mivel a vakcina kifejlesztésével még nem lesz vége a pandémiának.

„Mindig azt hallom, hogy a védőoltással véget vethetünk a világjárványnak. Ez természetesen egyáltalán nem igaz! Nem tudjuk, hogy segíthet-e a vakcina a lakosság összes csoportján. Egyre több jel utal arra, hogy egyes népcsoport tagjai jobban reagálnak rá, mint mások. Ha pedig a disztribúcióba gondolunk, az egy logisztikai rémálom lesz.”

Kluge azzal zárta gondolatait, hogy a pandémiát kizárólag úgy győzhetjük le, ha az emberiség megtanulja, hogyan kell együtt élni a kórokozóval, valamint ha tudatosítjuk magunkban, hogy megfelelő védekezés mellett elkerülhető a fertőzés.

A koronavírus-járvány az elmúlt hetekben szinte berobbant Nyugat-Európában, főként Spanyolországban és Franciaországban. Egyetlen nap leforgása alatt a kontinensen 55 ezernél is több COVID-19 beteget regisztráltak, ami jóval magasabb, mint az áprilisban mért csúcsértékek. Jó hír, hogy a halálozási mutató kedvezőbb, hiszen átlagosan naponta 400-500 ember esik áldozatául a kórokozónak – ez az adatsor június eleje óta nem változott.