389,26 Ft
454,72 Ft
59,247 $

Nyert az Inter a Bajnokok Ligájában, nem bírt a PSV-vel a Dortmund

Nem lehet azt mondani, hogy gólzáporos keddet hozott volna a Bajnokok Ligája, mindössze három találat született a két mérkőzésen.

Fotó: EPA/MATTEO BAZZI

Hujber Dávid

A Bajnokok Ligája is folytatódik, de egyelőre csak csendesen, viszont nem kizárt, hogy lesznek még meglepetések. A Bayern München Lazio elleni veresége mindenképpen annak számít, ami lehetséges, hogy Tuchel állásába kerül, aki alatt egyre inkább rezeg a léc. A Manchester City viszont enyhe túlzással hátradőlve várhatja a visszavágót a Koppenhága ellen.

Legutóbb az Inter, az Atletico Madrid, a PSV és Borussia Dortmund lendült akcióba a Bajnokok Ligájában. Kedd este az olaszok a spanyolokkal, míg a hollandok a németekkel feszültek össze hazai pályán. Egyik mérkőzés sem hozott sok gólt, és nem lehetett azt mondani, hogy túl magas színvonalon játszottak volna a felek. Soron kívül Repülő Suzukit kaptak lencsevégre Kőbányán – ezért kell körültekintően előzni (videó)

Az Inter végül egyetlen góllal hozta a meccsét Arnautovic révén, aki a 79. percben találta be Martínez gólpasszából. Ez azt jelenti, hogy Spanyolországban dől el a továbbjutás sorsa, és hiába az olaszok előnye, még így is a spanyol alakulat lehet az esélyesebb. Hamarosan kiderül, mire képes hazai környezetben az Atletico, akinek egygólos hátrányt kellene ledolgoznia.

A másik oldalon, Hollandiában csak eggyel több gól esett. A 24. percben Malen szerezte meg a vezetést a vendégeknek, majd a második félidő elején büntetőt kapott a PSV, amit De Jong értékesített. Ez az 1-1 végeredmény egyértelműen a Dortmundnak kedvez, akik odahaza várhatóan nagyobb erőt fognak képviselni.

Ma sem maradunk BL-meccsek nélkül, ugyanis a Porto az Arsenalt fogadja 21 órától, míg a Barcelonának a Napolinál lesz jelenése. A katalánok valamivel jobb formát mutatnak, mint korábban, addig a Napoli ezer sebből vérzik, még csak meg sem közelítik a bajnoki formájukat, de a Bajnokok Ligájában bármi megtörténhet.