Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,58 Ft
Euró
388,74 Ft
Font
451,91 Ft
Bitcoin
62,639 $

Hosszú távú védelmet nyújthatnak az antitestek COVID-19 fertőzés után

Az izlandi Decode Genetics kutatócég által készített tanulmányból kiderült, hogy az idősebb emberek átlagosan több antitestet hordoznak magukban, mint a fiatalok, és ugyanez a helyzet a férfiak és a nők között is az előbbiek javára.

Külföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az izlandi Decode Genetics kutatócég által készített tanulmányból kiderült, hogy az idősebb emberek átlagosan több antitestet hordoznak magukban, mint a fiatalok, és ugyanez a helyzet a férfiak és a nők között is az előbbiek javára.

Korábban azt feltételezték, hogy a koronavírus-fertőzésből való felépülés után a szervezet immunválaszaként képződő fehérjék koncentrációja gyors ütemben csökkenhet, a legújabb kutatásban azonban éppen az ellenkezőjét bizonyították be – számolt be róla az izlandi RUV közmédia. Soron kívül Nagyot bukott Valter Attila a Giro d’Italia ötödik szakaszán

„Rengeteg embert teszteltünk, az eredményeink megkérdőjelezhetetlenek”, mondta optimistán Kari Stefansson neurológus, a vállalat vezérigazgatója.

A kísérletek során megvizsgált 30 ezer ember 1%-ánál fedezték fel a COVID-19 betegséggel szembeni antitesteket, valamint rájöttek, hogy legnagyobb arányban az idős férfiaknál volt jelen a létfontosságú protein.

„A nőknek nincs szükségük annyi antitestre, mint a férfiaknak, hiszen sokkal ritkábban lesznek betegek még úgy is, hogy alacsonyabb szintű ellenanyag alakul ki a szervezetükben.”

magyarázta Stefansson.

A 360 ezer lakosú skandináv szigetországban eddig összesen 1 926 koronavírus-esetet azonosítottak, közülük tízen haltak bele a súlyos komplikációkba. A pozitív COVID-19 tesztet produkáló egyének 9%-ánál érdekes módon semmilyen antitesteket sem figyeltek meg, ami Stefansson szerint valószínűleg a helytelen mintavétel miatt következhetett be.

„Az is lehet, hogy kizárólag a T-sejtek által képes a szervezet kilökni magából a vírust. Ahhoz, hogy ezt megtudjuk, további kutatásokat kell elvégeznünk.”

tette hozzá a szakember.

A londoni King’s College korábbi tanulmányában arra hívták fel a figyelmet a tudósok, hogy felgyógyulás után csupán 2-3 hónapig tarthat ki az immunitás, ezért biztonságosan nem lehet kijelenteni, hogy aki egyszer elkapta a fertőzést, az akár egész évre védett maradhat.

Mindenesetre Izlandon kívül Svédország döntéshozói is úgy látják, hogy a megengedő hozzáállással elkezdődhetett a nyájimmunitás kialakulása, amit Stockholm egyik negyedében már érzékeltek is, ahol nagyjából a teljes lakosság 40%-ánál kimutatták az antitesteket.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/egy-veszelyes-terulet-amivel-a-koronavirus-kapcsan-meg-csak-nem-is-szamoltunk/