389,02 Ft
454,67 Ft
57,813 $

Több mint kötelező győzelem vár a Ferencvárosra az NB1-ben

Egy ideje nem nyert a Ferencváros az NB1-ben, így a soron következő ellenfele ellen kötelező lesz begyűjteniük a 3 pontot.

Fotó: Bemelegítenek a Ferencváros játékosai a Konferencia-liga csoportkörének ötödik fordulójában játszott Cukaricki - Ferencvárosi TC mérkőzés előtt a szerbiai Leskovacban 2023. november 30-án. MTI/Czeglédi Zsolt

Az élen álló Paks és a második Ferencváros is a tabella alsó felében álló együttessel csap össze a labdarúgó OTP Bank Liga a 15. fordulójában. Bognár György listavezető legénysége egy kisebb hullámvölgy után egy hete kiütötte a Diósgyőrt (4-1), így magabiztosan várhatja vasárnapi újpesti vendégjátékát. A házigazda lila-fehérek ugyanakkor nincsenek könnyű helyzetben, mivel nagyon mély gödörből kellene éppen az első helyezett ellen kijönniük.

Nebojsa Vignjevics együttese a tizedik forduló után még a harmadik helyen állt a tabellán éppen a Paks mögött mindössze egy pont hátránnyal. Azóta viszont egyetlen pontot sem tudott szerezni, a Ferencvárostól, a Fehérvártól, a Puskás Akadémiától, legutóbb pedig a Mezőkövesdtől is kikapott. Ráadásul a sokáig utolsó borsodiaktól kiütéses, 4-0-ás vereséget szenvedett. Soron kívül Mire számíthatunk az idei strandszezonban? Íme a leghasznosabb információk

Ilyen előjelek mellett a hazaiaktól már a pontszerzés is bravúrnak számítana a paksiakkal szemben, akiket vélhetőleg az is tüzel majd, hogy maguk mögött tartsák a címvédő FTC-t. A Ferencváros az elmúlt hetekben szenvedett, november elseje után egészen csütörtök estig nem tudott tétmeccset nyerni. A Konferencia-liga ötödik fordulójában aztán a 98. percben szerzett góllal legyőzte idegenben a szerb Cukarickit, s ezzel a továbbjutás kapujába került.

Kuttor Attila csapata jó passzban van

A siker a bajnokságban is nagy lökést adhat az együttesnek, melynek szinte kötelező győznie hazai pályán a mezőkövesdiek ellen. Még úgy is, hogy Kuttor Attila csapata egyértelműen jó passzban van, korábbi kilátástalan helyzetéből kilábalt és az elmúlt négy bajnokiján szerzett kilenc ponttal a tizedik, már nem kieső helyre lépett előre.

A forduló rangadóját a Fehérvár vívja a Puskás Akadémiával és mivel a fehérváriak egyre jobb és eredményesebb játékot produkálnak, a mérkőzésen kiélezett csata várható. A két együttest mindössze két hely és három pont választja el egymástól a tabellán, a Puskás a harmadik, míg a Fehérvár ötödik, s amennyiben utóbbinak sikerül hazai pályán győznie, megelőzi riválisát a tabellán.

A két Fejér vármegyei gárda között negyedik Debrecen a sereghajtó Kisvárdához látogat, mely Feczkó Tamás vezetésével a legutóbbi fordulóban győzni tudott és minden bizonnyal Dzsudzsák Balázsék ellen is a három pont megszerzésére törekszik majd.