Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,64 Ft
Euró
401,16 Ft
Font
479,25 Ft
Bitcoin
62,911 $

Tömeges kihalási esemény küszöbén áll az emberiség?

Az MIT egyik tudósa úgy gondolja, olyannyira súlyos a helyzet a klímaváltozást és a globális felmelegedést illetően, hogy elképzelhető, egy óriási kihalási periódus felé tartunk.

...svg content...Pixabay
Greenbox
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Daniel Rothman, az MIT geofizikus professzora a The Times of Israel című izraeli lapnak adott interjújában megismételte korábban már többször is megfogalmazott aggályait, mondván, a szénkörforgásban az ember által okozott fennakadások és zavarok óriási katasztrófához vezethetnek.

Minden egyes alkalommal, amikor az élet történetében egy meghatározó esemény zajlott, a környezetet is jelentős mértékben megzavarták. Ezek a dolgok hajlamosak egymást erősíteni” – mondta Rothman a lapnak. Soron kívül Ekkora most a különbség a Fidesz és a Tisza Párt között a legfrissebb felmérés szerint

Rothman a következtetéseit a múltbeli tömeges kihalási események megfigyelése alapján vonta le, amelyek során a szénkörforgásban felborult a gázok koncentrációjának aránya. A geofizikus szerint csak annyi szén kerülhet a légkörbe és az óceánokba egy geológiai időkeretben, amennyit a bolygó atmoszférája képes befogadni, ezután azonban elérhetjük a kihalási szintű fordulópontot.

Számításai szerint az óceánok széndioxid-kibocsátási küszöbe nagyjából 300 gigatonna környékén van, ami azért nyugtalanító, mert az emberiség 2100-ig akár 500 gigatonnányi szén-dioxidot is kijuttathat az óceánokba, ezáltal a Földet egyenesen a tömeges kihalás felé vezető útra terelhetjük.

Szerencsére van némi remény, a nagyhatalmak vezetői ugyanis kezdik komolyabban venni az éghajlatváltozás kérdéskörét. Az olyan nemzetközi erőfeszítések, mint az ENSZ közelmúltbeli klímaváltozási konferenciája, nagy lépést jelentenek a helyes irányba, míg a geomérnökség szakága is jelentős fejlődést mutatott az elmúlt években.

Őszintén szólva sokkal nehezebb problémáról van szó, mint amilyenekkel én foglalkozom, mert csak próbálom kideríteni, mi az igazság. Az ember szeretne többet látni, de néha nehéz mindent megtenni az ügy érdekében” – zárta gondolatait a szakember.

Kutatás: az agy fontos irányítóközpontját támadhatja a Covid

Az eredmények magyarázatot adhatnak számos olyan tünetre, amelyeket a betegek jóval a megfertőződés után is tapasztalnak.