Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,87 Ft
Euró
389,44 Ft
Font
453,75 Ft
Bitcoin
61,635 $

Újra atomfegyvereket tesztelhet Észak-Korea

Észak-Korea nemhogy nem vesz vissza a rakétakísérletekből, lehetséges, hogy újra nukleáris és nagy hatótávolsággal bíró fegyvereket fog tesztleni.

Fotó: A KCNA észak-koreai állami hírügynökség által 2020. október 12-én közreadott kép Észak-Korea új interkontinentális ballisztikus rakétájáról (ICBM) az észak-koreai kommunista állampárt, a Koreai Munkapárt alapításának 75. évfordulója alkalmából rendezett katonai parádén Phenjanban 2020. október 11-én. MTI/EPA/KCNA/KCNA
Ázsia

Hujber Dávid

Szerkesztő

Kim Dzsong Un, Észak-Korea első embere az állami média jelentése szerint fontolóra veszi, hogy reaktiválja az összes korábban ideiglenesen felfüggesztett nukleáris és interkontinentális ballisztikus rakétatesztjét.

Tenné ezt az ország haderejének megerősítése érdekében, miután ellenséges magatartást tapasztal az Egyesült Államok részéről. Mindez a lehető legrosszabb hírt jelentheti Japán és Dél-Korea számára, akik rendre nemtetszésüket fejezik ki Észak-Korea illegális tesztjeik miatt. Soron kívül Különleges program a fővárosi állatkertben: esti sétákra invitálják az érdeklődőket

Pár hét alatt már négy rakétakísérletet is abszolvált Észak-Korea, noha az Egyesült Államok egyértelműen jelezte számukra, hogy hagyjanak fel ezzel, és üljenek le tárgyalni egymással. Az északiak továbbra sem hajlandóak erre, mert úgy érzik, az USA vezetése ellenségesen közelítik feléjük.

Csak olaj volt a tűzre, hogy az Egyesült Államok újabb szankciókat fogalmazott meg Észak-Koreával szemben, de fontos megjegyezni, hogy a legutóbbi rakétatesztek nem nukleáris jellegűek voltak, ugyanakkor megvannak hozzá az eszközeik.

Észak-Korea legutóbb 2017 szeptemberében tesztelt atombombát, a legutóbbi ICBM-tesztje pedig két hónappal ezt követően volt. Donald Trump volt az első amerikai elnök, aki leült tárgyalni Észak-Korea első emberével, először 2018-ban Szingapúrban, majd azt követően Hanoiban.

Közzétették a videót az amerikai dróncsapásról, amely 10 afgán civil életébe került

A tárgyalások azonban nem értek célt, nem oldották fel a szankciókat Észak-Koreával szemben, így a denuklearizációról szóló tárgyalások elakadtak. Az északi vezető kezében pedig ott vannak az atomfegyverek, de sok az ezzel kapcsolatos kérdés, hogy a technikájuk mennyire hatékony, ugyanakkor senki sem akar megkockáztatni egy esetleges atomháborút.

Joe Biden irányítása alatt az Egyesült Államok többször is negatívan értékelte Észak-Korea hozzáállását, és legutóbb arra kérte az ENSZ Biztonsági Tanácsát, hogy terjesszék ki a velük szemben alkalmazott nemzetközi szankciókat. A tanács ma tart zárt ülést a kérdésben, és ha helyt adnak az USA kérésének, az újabb reakciót válthat ki Észak-Koreából.

Az észak-koreai tisztviselők azon a véleményen vannak, hogy az amerikai fenyegetések napról napra egyre komolyabbak, és szerintük a jelenlegi kormány különösen aktív abban, hogy korlátozza Észak-Koreát.

Az észak-koreai hírügynökség, a KCNA megerősítette, a legutóbbi ülésen megjegyezték, hogy az Egyesült Államok több száz közös hadgyakorlatot hajtott végre Szöullal közösen, miközben ultramodern támadóeszközöket szállított Dél-Koreába, amelyek komoly fenyegetést jelentenek Phenjan biztonságára – írja az Al Jazeera

Kim Dzsong Un közben a gazdasági válság ellenére arra szólította fel a szakembereit, hogy fokozzák a fegyverkezési fejlesztéseket, mert erősebb katonai erőt akar látni. Dél-Koreában pedig arra számítanak, hogy Észak-Korea a következő napokban további fegyverteszteket hajthat végre, fokozva ezzel a nyomást az Egyesült Államokra.