389,35 Ft
453,65 Ft
63,853 $

Ritkán látott dolog miatt szabtak ki büntetést az AS Roma csapatára

Mourinho eltiltásán kívül más hozadéka is lett a Monza elleni drámai győzelemnek.

Fotó: EPA/GIUSEPPE LAMI

A Serie A 10 ezer eurós pénzbírságot szabott ki az AS Roma csapatára, miután meglátásuk szerint a vezető gól megszerzése után a pályaszéli labdaszedők szándékosan húzták az időt, hogy lassítsák a játékot.

Az AS Roma egy drámai mérkőzésen 1:0 arányban diadalmaskodott hétvégén a Monza felett, köszönhetően Stephan El Shaarawy 90. percben szerzett győztes találatának, azonban a győzelem mellett más dolgok is címlapra kerültek. Soron kívül Megható fotóval kívánt boldog anyák napját Orbán Viktor

Az egyik, hogy a liga közleménye szerint a Roma felelőssége, hogy a gól után saját labdaszedőik szándékosan húzták az időt, amivel a játékvezetőt extra hosszabbításra kényszerítették. Ezért végül 10 ezer eurós büntetést szabtak ki a klubra, számolt be róla az ESPN.

A másik pedig Mourinho egy mérkőzésre szóló eltiltása, amit azért kapott, mert a szemmel láthatóan frusztrál monzai kispad felé sírós gesztust tett, ezzel tovább fűtve az egyébként is felfokozott hangulatot.

A piros lap a lehető legrosszabbkor jött, ugyanis a következő mérkőzés, amelyen Mourinho nem ülhet le a kispadra épp korábbi csapata, a bajnokságot 9 forduló után vezető Inter elleni lesz.