Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,53 Ft
Euró
392,15 Ft
Font
457,95 Ft
Bitcoin
63,859 $

Angela Merkel szívesen látná az EU-ban a Szputnyik V-t

A német kancellár az ARD-nek adott interjújában beszélt arról, hogy nem EU-s országoknak is szállítanak már vakcinákat, ő maga szívesen látná az orosz oltóanyagot is az EU-ban.

Külföld

Kolláth Benjámin

Szerkesztő

„Mindenkinek a vakcinái, aki elküldi az Európai Gyógyszerfelügyeletnek őket engedélyeztetésre, szívesen látottak” idézi a kancellárt a Bild. Merkel elmondta, már beszélt erről Vlagyimir Putyinnal is és ma délután már voltak jó hírek a Szputnyik V hatékonyságáról, de amíg az EMA nem engedélyezi, nem fognak vásárolni belőlük.

A német államfő arról is beszélt, hogy nem szabad külön jogosultságokat adni azoknak, akik már beoltatták magukat, legalábbis addig nem, amíg nem bizonyos, hogy a beoltottak nem tudnak tovább fertőzni. Soron kívül Gyurcsány szerint Magyar többet árt az ellenzéki oldalon, mint a kormány oldalán

Szerinte inkább az az égető kérdés, mi legyen azokkal, akik a bőséges tartalék ellenére sem akarják önként beoltatni magukat és hogy kellene-e valamilyen megszorítás azoknak, akik „nem akarnak megtenni bizonyos dolgokat.”

Az országban csökkenőben vannak az új fertőzések és halálozások számai, azonban a kancellár nem akarta azzal áltatni a nézőket, hogy a közeljövőben enyhíteni fognak a korlátozásokon, az ő szavaival élve „egy kicsit még ki kell bírni.”

Az országban már százezer lakosra csak száz fertőzött jut naponta és bár Merkel szerint ez „szép teljesítmény”, ettől még nincs az irányításuk alatt a vírus. Addig nem is lesznek lazítások, amíg minden lakost be nem oltanak.

A kancellár arra kérte az embereket, úgy gondoljanak a problémára, hogy a vírust csak azzal lehet legyőzni, ha nem adunk neki esélyt a fertőzésre, ehhez viszont óvatosnak kell lenni, és „ha ezt tudjuk tartani egy ideig, minden jóra fordul.”

Akár 15 év börtönt is kaphat, aki azonos neműekkel kezd kapcsolatba Irakban

Az iraki parlament szombaton elfogadta a törvényt, amely a vallási értékek védelmére hivatkozva akár 15 év börtönbüntetést is kiszabhat az azonos neműek kapcsolataira.