57,122 $

Ancelotti: Ha Bellingham így folytatja, akár a 20-25 gólt is elérheti

A Real Madrid trénere szerint a határ a csillagos ég Jude Bellingham számára.

Fotó: EPA/Quique Garcia

Carlo Ancelotti érthető módon elégedetten nyilatkozott a Barcelona elleni győzelem után, ám volt egy játékosa, akit mindenképpen ki kellett emelnie, ez pedig nem más, mint a két gólt szerző Bellingham volt, aki immár sokadjára bizonyult döntő tényezőnek egy mérkőzésen.

Gündogan 6. percben szerzett góljára egy hatalmas bombagóllal válaszolt Bellingham a 68. percben, ami után csak egy meglehetősen szolid ünneplés következett, ám Ancelotti ezen cseppet sem lepődött meg. Soron kívül Ösztöndíjjal jutott be a Harvardra egy budapesti gimnázium tanulója

„A hozzáállása olyan, mintha egy veterán játékosról lenne szó. A  cél az volt, hogy megnyerjük a meccset és nem az, hogy döntetlenre mentsük. Tudta, hogy ez a gól mindent megváltoztathat, ezért inkább a folytatást sürgette”, mondta Ancelotti a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón.

A trénert megkérdezték arról is, meglepődött-e, hogy Bellingham már 13 szerzett gólnál jár a szezonban, amire egyértelmű igen volt a válasz, majd hozzátette, hogy ma különösen a 16-oson kívülről leadott lövése volt váratlan húzás, ugyanis ilyenre általában nem vállalkozik.

Ancelotti ezt követően megjegyezte, hogy amennyiben a játékos ilyen tempóban folytatja tovább, akár a 20-25 gólt is könnyedén elérheti, annak ellenére is, hogy alapvetően nem góllövőként tartják számon.

Végül egy fél mondattal üzent a csatároknak is, mondván rájuk is nagyon számítanak, ami egyfajta utalás is lehet arra, hogy több gólt várna tőlük.

Kikapott a PSG a Dortmundtól a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén

A PSG egy nagyon erős Dortmund ellen játszott a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén.