450,63 Ft
60,948 $

Alonso kiakadása és harca a Ferrarival Rosberg ellen (videóval)

Érdemes meghallgatni a motorhangot, ami akkoriban még teljesen más volt, nem a hibridérában készültek az erőforrások.

Fotó: A győztes Sergio Pérez, a Red Bull mexikói versenyzője (b) és a második helyezett Fernando Alonso, az Aston Martin spanyol versenyzője a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Szaúdi Nagydíjának időmérő edzése után a dzsiddai utcai versenypályán 2023. március 18-án. A futamot március 19-én rendezik. MTI/AP/Luca Bruno

Fernando Alonso nagy kincs a Forma-1 számára, és hatalmas űrt fog maga mögött hagyni, ha egy nap visszavonul. Az egyik legnagyobb pilótáról beszélünk, aki sokkal több világbajnoki címet érdemelt volna a pályafutása alatt.

A sors másképpen döntött, és noha lehetséges, hogy nem lesz már több trófeája, akkor is legendaként vonulhat vissza. Sokat elmond a képességeiről, hogy a 40-es éveiben is az egyik legjobb, sokak szerint képes arra, mint amire Max Verstappen, az aktuális bajnok. Soron kívül 300-ra emelkedett az afganisztáni áradások halálos áldozatainak száma

Alonso pokolian jól rajtol, keveset hibázik, az időmérőn és a futamon is gyors, miközben fejben sokszor a mezőny előtt jár. Az Aston Martin nagy választás volt tőle, eddig minden versenyen dobogóra állt, ami már önmagában nagy siker.

Az F1-es szünetben a korábbi futamok emlékei is felbukkannak, most például 2012-ből, amikor Alonso és Vettel ádáz harcot vívtak egymással a címért. Alig pár ponton múlt Alonso ferraris címe, akárcsak 2010-ben.

Alább a bahreini versenyből láthatunk egy részletet, ahogyan Alonso Rosberg ellen csatázik, aki pár évvel később nemcsak legyőzte Hamiltont, világbajnok is lett. A spanyol klasszis itt erősen nehezményezte Rosberg vezetési stílusát, a motorhang pedig maga a mámor. Ebben az évben még tagja volt a mezőnynek Michael Schumacher, aki 49 ponttal és a 13. helyen fejezte be az évet.

Átvette a vezetést a Manchester City, az Arsenal már csak a második

36 mérkőzés után a Manchester City vezeti az angol bajnokságot 2 ponttal az Arsenal előtt, akiknek fel van adva a lecke.

20 perc alatt három gólt kapott az MTK-t a Puskás Akadémiától

20 perc elegendő volt ahhoz a Puskás Akadémiának, hogy három gólt lőjön az MTK otthonában, és eldöntse a 3 pont sorsát.

Sorozatban harmadik győzelmére készül a Chelsea, élőben közvetíti a televízió

A Chelsea idén nem sok alkalommal nyert egymás után három mérkőzést, és ez most sikerül, meglehetősen jó hangulatban várhatják a végjátékot.