361,37 Ft
389,10 Ft
453,36 Ft
62,837 $

A Barca-henger egy félidőn át lenyűgöző volt, majd ráijesztett a Sahtar a katalánokra

Xavi együttese azonban így is begyűjtötte három pontot a BL-ben.

MTI/EPA/ALEJANDRO GARCIA

Bense Róbert

Három forduló után százszázalékos mérleggel áll csoportja élén a Barcelona a Bajnokok Ligájában, miután hazai pályán 2-1-re legyőzte a Sahtar Donyecket. Xavi csapata három győzelmét követően egyre közelebb áll a továbbjutáshoz, ami az elmúlt két BL-szezonban csupán álom volt a katalánok számára.

Az előző idényben bajnok és Szuperkupa győztes Barca azonban idén teljesen más arcát mutatja, sokkal stabilabb csapat képét kelti, Xavi ráadásul kitűnően építette be a klub fiataljait a keretbe. Soron kívül Szentkirályi Alexandra a Szomszédok legendájával, Vágási Ferivel üzent Karácsonynak

Ez ma is igaz volt a Barcelonára, hiszen a Sahtar elleni párharc egyik hőse a mindössze 20 éves Fermín López volt, aki a 28. percben a kapufát találta el, a kipattanóra pedig Ferran Torres csapott le, megszerezve a vezetést. Némi VAR-ozás után aztán meg is adta a találatot Ivan Kruzliak játékvezető.

Nyolc perccel később Fermín López maga is eredményes volt, méghozzá egy a tizenhatos közeléből eleresztett káprázatos kapufás góllal. A félidőben úgy tűnt, hogy a Barcelona simán hozza a meccset, 2-0 volt az állás az első játékrész végén.

A második 45 percben aztán magára talált a vendégcsapat, a 62. percben Georgiy Sudakov lövése utat talált ter Stegen kapujába, szépített a Sahtar. A következő percekben aktívabbá vált az ukrán együttes, a 69. percben végül Fermín López kapufája, majd lesről szerzett fejesgólja hűtötte le a kedélyeket.

A vendégek megpróbálták megnyomni a meccs végét, ám a Barcelona megtartotta előnyét, és 2-1-es győzelmével továbbra is magabiztosan vezetik a H-csoportot az FC Porto előtt, amely az esti mérkőzésen az Antwerpenhez látogat.