Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,63 Ft
Euró
391,88 Ft
Font
458,13 Ft
Bitcoin
62,450 $

Zuckerberg tagadja, hogy fontosabb neki a profit az embereknél

Mark Zuckerberg, a Facebook vezérigazgatója kedden megtörte a csendet a közösségi médiaóriás körüli kialakult botrányok kapcsán, állítása szerint hamis képet festenek fel róluk.

2018. március 29-én készült kép a Facebook internetes közösségi oldal logójáról a New York-i Nasdaq tõzsdén. 2021. október 4-én néhány perccel 18 óra elõtt világszerte leállt a Facebook valamennyi szolgáltatása, a Messenger, az Instagram és a WhatsApp, valószínûleg szerverhiba miatt. A Mark Zuckerberg irányította közösségi oldal és platformjai a több órás leállást követõen október 4-én éjfél elõtt nem sokkal újraindultak. MTI/AP/Richard Drew
Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Rendesen felkavarta az állóvizet a Facebook korábbi alkalmazottjának kongresszusi meghallgatása, amelyben kemény dolgokat állított a cégről, köztük azt is, hogy mennyire rossz hatással van a platform azok felhasználóira.

Mark Zuckerberg, a Facebook egyik alapítója és vezérigazgatója, aki bő 100 milliárd dollárnyi magánvagyont halmozott fel a vállalatnak köszönhetően, egy levelet küldött körbe alkalmazottainak, valamint osztott meg a hivatalos oldalán, ahol cáfolja ezeket. Soron kívül Buszbaleset történt Mexikóban, legkevesebb 18 ember életét vesztette

„Bizonyára mindnyájan nehezen viseltétek az elmúlt idők híreit, mivel nem adja vissza azt a céget, ami mi vagyunk. Mélyen foglalkoztatnak minket az olyan ügyek, mint a biztonság, a jólét, valamint a lelki egészség”

fogalmazott Zuckerberg.

Zuckerberg hozzátette, hogy az elmúlt idők hírei teljesen félrereprezentálják a Facebook belső viszonyait és a vezérigazgatónak meggyőződése, hogy a legtöbb dolgozónak nem ismeri fel ezt a „torzított” képet – idézi a CNET.

Frances Haugen, a Facebook korábbi alkalmazottja ugyanis a Kongresszus előtt kijelentette, hogy a cég termékei a gyermekek érdekeinek súlyos sérelmére, a megosztottság gerjesztésére és a demokrácia gyengítésére egyaránt alkalmasak.

Haugen több ezer belső dokumentumot is kiszivárogtatott a Wall Street Journal számára, amelyek alapján a napilap olyan történetekről számolt be, mint amikor a Facebook egyszerűen nem foglalkozott azzal a felméréssel, miszerint egyik termékük, az Instagram tinédzser lányok számára lelki sérelmeket okoz.

Mi több, a Facebook – figyelembe nem véve a különböző tanulmányokat, miszerint különösen a fiatal lányok súlyos lelki károkat szenvedhetnek el – úgy változtatta meg az algoritmusát, hogy az emberek „dühösebbek” legyenek, mivel az nagyobb interakciót generál.

Haugen még vasárnap rántotta le a leplet saját személyéről, amikor többek között kijelentette, hogy a Facebook is úgy működik, hogy az emberek érdekei helyett a profitmaximalizálást helyezi előtérbe, hogy minél több pénzük legyen.

Zuckerberg viszont állítja, hogy ez egyáltalán nem igaz, mindig is az embereket helyezték előtérbe a profit helyett. A Facebook-vezér ráadásul tagadja az algoritmusváltozás indoklását, szerinte ezzel az emberek még több olyan videóhoz fértek hozzá, ami nem virális, hanem családok vagy barátok készítették.

Zuckerberg ráadásul azt is kijelentette, hogy a Facebook alá tartozó platformok egyáltalán nincsenek negatív hatással a tinédzserekre, biztonságos és jó a gyermekek számára a használatuk. Kijelentette, hogy erre törekednie is kell a technológiai cégeknek, mint ahogyan ők teszik.