Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,59 Ft
Euró
389,35 Ft
Font
453,65 Ft
Bitcoin
63,973 $

A WHO december végéig várja az oroszoktól a Szputnyik V oltóanyag dokumentációját

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) közölte, december végéig várja a dokumentumokat az orosz gyártmányú oltóanyagról.

Az asszisztens elõkészíti az orosz Szputnyik V koronavírus elleni vakcinát a Jósa András Oktatókórház oltópontján 2021. szeptember 16-án. MTI/Balázs Attila
Külföld

Borbély Fanni

Szerkesztő
TÉMÁK

Tarik Jasarevic, a WHO szóvivője elmondta, a teljes dokumentációt várják az orosz féltől, miután a WHO szakértői nem léphetnek be Oroszországba, anélkül, hogy előzetesen felmérnék az oltóanyag hatékonyságát, és átvizsgálnák a Szputnyik V koronavírus elleni oltóanyag dokumentációját.

A WHO ellenőrzésére ennek okán leghamarabb csak 2022 elején kerülhet sor, amennyiben az orosz fél még december végéig leadja a szükséges dokumentumokat a szervezetnek. A dokumentumok benyújtásának határidejét a szervezet a WHO és az Orosz Közvetlen Befektetési Alap (RDIF) képviselőinek november végi genfi találkozóján határozták meg.

A szóvivő azt is elmondta, hogy a kérelem elbírálása után a WHO közölni fogja az oltóanyag gyártójával, hogy szükség lesz-e helyszíni ellenőrzésre, habár már így is nagyon sokat csúszott a vakcina elbírálása. Mihail Murasko orosz egészségügyi miniszter azonban még októberben közölte, hogy ők minden szükséges anyagot leadtak, és csak a WHO adminisztrációs eljárása miatt csúszik az engedélyeztetés.

Az oroszok által kifejlesztett Szputnyik V koronavírus elleni oltóanyag volt az első, melyet bejelentettek a járvány kezdete után, s több országban, köztük Magyarországon is elérhető volt a vakcina. A Szputnyikot összesen 71 országban engedélyezték, és már március 4. óta szakértői vizsgálatok folynak az oltóanyag engedélyeztetése kapcsán – írja a Spuntik News.

Ultranagy felbontású agyi térkép segíthet megérteni az emberi öntudat rejtélyeit

A kutatók legfőbb célja az emberi tudatosságot lehetővé tevő mechanizmusok jobb megértése, valamint a kómában és vegetatív állapotban lévő emberek kezelésének fejlesztése.