389,35 Ft
453,65 Ft
62,584 $

Videós összefoglaló: extra hosszú El Clasico, londoni derbi, dráma Olaszországban

A futballkedvelők körében a szerda általában a nemzeti kupákról vagy a Bajnokok Ligájáról szól, ez sem volt másképp tegnap sem, mutatjuk a Spanyol és Olasz Szuperkupa, de még az Angol Ligakupa is hozott izgalmakat.

Fotó: EPA/MATTEO BAZZI

Fazekas Kiara Barbara

A tegnapi nap egyik főbb eseménye a Barcelona-Real Madrid Spanyol Szuperkupa elődöntő volt, amelyet a szaúd-arábiai Rijádban rendeztek. Egyik csapat sem számított papírformára, és igazuk is lett: szoros mérkőzésen végül a Real Madrid tudott diadalmaskodni a hosszabbításban (2-3). A Barcelona góljait Luuk de Jong (41’) és Ansu Fati (83’) szerezték, míg a Real Madridban Vinícius (25’), Benzema (72’) és Valverde (98’) voltak eredményesek. A döntőben a Real Madrid az Ateltico Madrid-Athletic Bilbao páros győztesével csap össze.

Az Angol Ligakupában a Tottenham otthonába látogatott a Chelsea, ahol végül nyerni is tudott egy góllal, összesítésben 3-0-val jutott a döntőbe, ahol majd az Arsenallal vagy a Liverpoolal fog megmérkőzni. A Chelsea egyetlen találatát az a Rüdiger szerezte (18’), akiért élénken érdeklődik a Real Madrid, most pedig ismét bizonyította, hogy mennyit ér.  Soron kívül Szentkirályi Alexandra a Szomszédok legendájával, Vágási Ferivel üzent Karácsonynak

Az Olasz Szuperkupa sorsa a ráadás ráadásában dőlt el: az Inter mérkőzött meg a Juventus-szal a San Siróban. A vendég csapat már korán megszerezte a vezetést McKennie révén (25’), azonban a büntetőt értékesítő Martinez (35’) tudott válaszolni az Inter részéről. A spanyolokhoz hasonlóan az olaszok meccse is sokáig tartott, végül a hosszabbítás hosszabbításában Alexis Sánchez (120+1’) tudott eredményes lenni, a 2-1-es végeredménnyel pedig az Inter hódította el a címet.