Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
363,14 Ft
Euró
389,35 Ft
Font
454,68 Ft
Bitcoin
59,054 $

Új, hiánypótló funkciót kap a ChatGPT

A ChatGPT anonim működési módot kap, amely nem menti a felhasználó csevegési előzményeit.

Fotó: Unsplash / Illusztráció
Smart

Szabó Kata

Szerkesztő

Az OpenAI egy úgynevezett inkognitó üzemmódot vezet be ChatGPT nevű chatbotjához, amely megakadályozza a felhasználók csevegési előzményeinek tárolását, így a mesterséges intelligencia fejlesztéséhez sem használja fel azokat.

A startup emellett egy „ChatGPT Business” előfizetés bevezetését is tervezi, amely további adatvédelmi intézkedéseket tartalmaz. Soron kívül Repülő Suzukit kaptak lencsevégre Kőbányán – ezért kell körültekintően előzni (videó)

A lépésre azért került sor, mert vita alakult ki azzal kapcsolatban, hogy a ChatGPT és más chatbotok pontosan hogyan kezelik a több százmillió felhasználói adatot, amelyet jellemzően a mesterséges intelligencia fejlesztésére vagy finomhangolására használnak.

Az olaszok már léptek

Az olasz adatvédelmi hatóság ideiglenesen blokkolta a ChatGPT-hez való hozzáférést, és vizsgálatot indított a személyes adatok illegális gyűjtése valamint a kiskorúak státuszának ellenőrzésének elmulasztása miatt.

A döntéshozók jelezték, az OpenAI szolgáltatása újra elérhetővé válhat, ha a cég teljesíti az olyan követelményeket, mint például eszközök biztosítása a felhasználók számára, amelyekkel tiltakozhatnak adataik feldolgozása ellen.

Nem Olaszország az egyetlen, amely megfogalmazta kétségeit a szolgáltatás működésével kapcsolatban, ugyanis Franciaország és Spanyolország is vizsgálódni kezdett az ügyben.

Mira Murati, az OpenAI technológiai igazgatója elmondta, hogy a vállalat betartja az európai adatvédelmi törvényeket, és azon dolgozik, hogy megnyugtassa a szabályozó hatóságokat.

Hozzátette, hogy az új funkciók nem a ChatGPT olaszországi betiltása miatt kerülnek bevezetése, hanem az egy hónapok óta tartó erőfeszítés eredménye, melynek célja az volt, hogy a felhasználóké legyen az utolsó szó az adatgyűjtéssel kapcsolatban.

Nicholas Turley, az OpenAI munkatársa az internetes böngészők anonim üzemmódjához hasonlította az új funkciót. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a vállalat 30 napig továbbra is megőrzi a beszélgetéseket a visszaélések nyomon követése érdekében, mielőtt véglegesen törölné azokat.

Nemrég egy kutatás arra is fényt derített, hogy a magyarok mire használják a világszerte népszerű fejlesztést.