386,98 Ft
451,92 Ft
67,071 $

Tokió 2020: a férfi vízilabda-válogatott is megnyerte a bronzmeccset, nagyot mentek

A magyar férfi vízilabda-válogatott az utolsó tokiói mérkőzésén a spanyolok ellen ugorhatott medencébe, méghozzá a bronzéremért.

...svg content...Fotó: A magyar válogatott játékosai a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia férfi vízilabdatornáján a harmadik helyért játszott Magyarország - Spanyolország mérkőzés előtt a tokiói Tacumi Vízilabdaközpontban 2021. augusztus 8-án. MTI/Illyés Tibor

Remekül hangolhatott a magyar férfi vízilabda-válogatott a bronzmérkőzésre, miután a női válogatott szombaton megszerezte a harmadik helyet. Egy nappal később a férfiakon volt a sor, hogy behúzzák a bronzot Spanyolország ellen.

A ráúszásnál a spanyolok hozták el a labdát, és rögtön emberelőnyben támadhattak, amit gólra is váltottak. A magyarok hasonló körülmények között egyenlített, a torna egyik legjobbja, Manhercz talált be.

A következő spanyol támadás már nem ment ilyen olajozottan, Nagy védett, így a magyarok a vezetést úszhattak. Ezt követően egy kisebb gólcsend következett, mindkét csapat kulcspillanatban hibázott, vagy nem volt szerencséjük.

Spanyolország kissé álmoskásan kezdett, a harmadik emberelőnyüket sem tudtak élni, szimplán lejárt az idő adogatás közben. Magyarország köszönte a lehetőséget és a kettős emberelőnyt, Zalánki kegyetlenül bebombázta a labdát a hálóba.

A magyar válogatott játékosai a világméretű koronavírus járvány miatt 2021 re halasztott 2020 as tokiói nyári olimpia férfi vízilabdatornáján a harmadik helyért játszott Magyarország Spanyolország mérkőzés előtt a tokiói Tacumi Vízilabdaközpontban 2021 augusztus 8 án MTIIllyés Tibor

Fordulásból érkezett az egyenlítés, ezzel 2-2-re állt a bronzmérkőzés, valamivel több mint 2 perccel az első negyed lefújása előtt. 1 perccel később az ellenfél került kettős emberelőnybe, amivel élni tudtak, és újra náluk volt az előny. Nem sokáig, mert Hárai is betalált, ami után már nem esett több gól a negyed lefújásáig.

Lukaku hamarosan megérkezik Londonba, 115 millió eurót kaphat érte az Inter

A második negyedet is a spanyolok kezdhették meg a sikeres ráúszással, ám most nem tudtak élni a lehetőséggel, ellenben a magyar fiúkkal. Jansiknak emberelőnyre sem volt szüksége ahhoz, hogy 4-3-ra módosítsa az eredményjelzőt.

Miután a spanyolok következő támadása sem volt sikeres, akár két gólra is elmehetett volna a magyar válogatott, de visszafújták az akciót, így minden kezdődhetett elölről. Egymást váltották a sikertelen támadások, nehezen született meg az újabb gól.

A kétgólos vezetés helyett Spanyolország kiegyenlített, miközben Németh Zsolt másodedzőnek el kellett hagynia a kispadot a játékvezető döntése miatt. Hosnyánszky nem esett kétségbe, 4-4-es állásnál talált be az ellenfél hálójába, és mivel a spanyolok támadása nem vezetett eredményre, újra ott volt az esély a kétgólos előnyre.

Fotó Manhercz Krisztián b és a spanyol Bernat Sanahuja a világméretű koronavírus járvány miatt 2021 re halasztott 2020 as tokiói nyári olimpia férfi vízilabdatornáján a harmadik helyért játszott Magyarország Spanyolország mérkőzésen a tokiói Tacumi Vízilabdaközpontban 2021 augusztus 8 án MTIIllyés Tibor

Ez még váratott magára, ám mivel a spanyolok a kettős emberelőnyüket eltékozolták, jött egy látványos szerelés, de ott is elmaradt a gól. 1 perccel a második negyed lefújása előtt 5-5-re álltak a spanyol egyenlítés miatt.

A harmadik negyedet 5-5-ös állással várhatták a játékosok, fej-fej mellett haladtak. Addig a pontig Spanyolország az összes gólját emberelőnyben szerezte, és az első két negyedhez hasonlóan a harmadikban is övék lett az első támadás, ami kapufával ért véget, de a magyar akció sem ért célt.

6-5-ös magyar vezetésnél a spanyol emberelőny ellenére sem született gól, újra ott volt az esély a kétgólos előny megszerzésére. A következő percek Nagyról szóltak, több remek védést is bemutatott, amivel egyre feszültebbé váltak a spanyolok.

A gólszerzéseket tekintve a harmadik negyed volt a legnehézkesebb, még 1 perc 34 másodpercnél is 6-5 volt az állás. Ebben a negyedben a spanyolok még csak gólt sem tudtak lőni, bár a magyarok is csak egyszer találtak be. Magyarország neve mellett azonban majdnem kétszer annyi személyhiba szerepelt, mint Spanyolországnál.

Fotó Nagy Viktor kapus a spanyol Roger Tahull Compte és Hosnyánszky Norbert b j a világméretű koronavírus járvány miatt 2021 re halasztott 2020 as tokiói nyári olimpia férfi vízilabdatornáján a harmadik helyért játszott Magyarország Spanyolország mérkőzésen a tokiói Tacumi Vízilabdaközpontban 2021 augusztus 8 án MTIIllyés Tibor

Sorozatban negyedik alkalommal hozták el a spanyolok a labdát a ráúszásnál, gól nem született belőle. Nem kezdődött rosszul az utolsó negyed, Vámos góljával először vezetett két találattal a csapat, ráadásul Nagy mesterien ért le a spanyolok lövésénél, és mehettünk a háromgólos különbségért. Nem sokon múlt a gól, a kapufa szólt közben, addig Zalánki és Hosnyánszky kipontozódott.

A következő magyar támadások nem értek hálót, ám mivel Nagy nagyokat védett, és a blokkok is működtek, Spanyolország nehezen tudott mit kezdeni a helyzettel. Angyal 7-5-nél köszönt be az ellenfélnek, amivel kvázi el is dőlt a bronz sorsa. Sőt, ezután rögtön jött a kontra és az újabb gól, amivel már 9-5 volt a különbség.

Magyarország ezzel egy újabb érmet szerzett Tokióban, a végeredmény 9-5-lett, ami bronzot ért. Gratulálunk, szép volt fiúk!

Lemondással fenyegetőzik az izraeli védelmi miniszter, ha nem fogadják el a háborús tervét

Az izraeli háborús kabinet egyik tagja lemondással fenyegetőzik, amivel válaszút elé állította Benjamin Netanjahu miniszterelnököt.