359,84 Ft
387,72 Ft
450,63 Ft
61,264 $

Tokió 2020: óriási meccset nyert meg a női vízilabda-válogatott, bejutottak az elődöntőbe

A magyar válogatott jó előjelekkel várhatta a hollandok elleni negyeddöntőt, miután az elmúlt időszakban lejátszott mérkőzéseken jól teljesítettek velük szemben.

Fotó: Illés Anna (k) és a holland Maartje Keuning (j) a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia női vízilabdatornájának negyeddöntőjében játszott Magyarország - Hollandia mérkőzésen a Tacumi Vízilabdaközpontban 2021. augusztus 3-án. MTI/Kovács Tamás

Magyarországnak Hollandiával kellett megvívnia azért, hogy ott legyen az elődöntőben, akikkel ezelőtt csak egy alkalommal találkoztak az olimpián, még 2008-ban. Az egy igen fájdalmas vereség volt, mivel a hollandok kerültek döntőbe, ahol nyerni tudtak.

Ezt most egy olimpiai visszavágónak is felfoghattunk, bár nyilván azóta teljesen kicserélődött a válogatott, mindkét oldalon. Akkor mindössze egy góllal kaptunk ki, 8-7-re nyert Hollandia, akik az Egyesült Államokat múlták felül a fináléban, szintén egyetlen egy találattal.

Az első negyedben Hollandia kezdte a gólgyártást, bár ehhez pár percnek el kellett telnie az „ismerkedés” után. Erre gyorsan jött egy tetszetős válasz, és akár két góllal is mehettek volna 3 percen belül a lefújás előtt, de ehelyett mi támadhattunk.

Mindét oldalon megvoltak a helyzetek, ám mivel jól zártak a védelmek, kevesebb helyzetet értékesítettek a játékosok. Másfél perc volt hátra, amikor újra egyenlítettünk, miközben a hollandok megint betaláltak, és náluk volt az előny.

Az újdonsült olimpiai ezüstérmes Berecz Zsombor: “Ez volt az utolsó táncunk”

A magyarok köszönték a lehetőséget, kihasználták az emberelőnyt. Sőt, mivel a hollandok elkapkodták a támadásukat, hat másodperccel a negyed vége előtt egy átlövéssel először vettük át a vezetést a mérkőzésen.

Az első negyedhez hasonlóan nehezen született meg a nyitógól, több támadás is találat nélkül ért véget, és ez is csak növelte a feszültséget odabent. A mi kapusunk káprázatosan védett, még ejtéssel sem lehetett túljárni az eszén.

Fotó Gurisatti Gréta b és a holland Ilse Koolhaas a világméretű koronavírus járvány miatt 2021 re halasztott 2020 as tokiói nyári olimpia női vízilabdatornájának negyeddöntőjében játszott Magyarország Hollandia mérkőzésen a Tacumi Vízilabdaközpontban 2021 augusztus 3 án MTIKovács Tamás

A hollandok büntetőből voltak eredményesek, ezzel 4-4-re változott az állás, és már csak valamivel több mint három perc volt hátra. A válasz emberelőnyből futott be, ismét egy gól volt az előnyünk. Az addigi legfájdalmasabb gólunkat 5-4-es állásnál kaptuk be, közvetlen a támadóidő vége előtt.

Egy percig sem unatkozhattunk, 1 percet mutatott az óra, amikor 6-6-tal fordulhattak a csapatok, fej-fej mellett haladva. 30 másodperccel később újra miénk volt a vezetés, Leimeter bombázta be a labdát a hálóba. A hollandok ezután megint kaptak egy ötméterest, amit értékesítettek, és noha csak pár másodperc volt hátra a negyed lefújásáig, Leimeter eleresztett egy sistergős lövést, és 8-7-tel mehettünk a szünetre.

A harmadik negyed elején rendkívül közel kerültek a kétgólos vezetéshez, de három emberelőnnyel sem tudtak meglépni a lányok, amivel újabb esélyt kaptak a hollandok az egyenlítésre. Mivel az ellenfél megint kihagyta a helyzetét, és negyedszerre is emberelőnybe kerültek, jött az időkérés, ami bejött, mert Rybanska szépen lefordult, és meglőtte az első gólját Tokióban.

Ezután még boldogabbak lehettünk, köszönhetően Illés gyönyörű találatának. A hollandok 10-7-es hátrányban kértek időt. Két perccel a negyed vége előtt szépített Hollandia, ismét csak büntetőből, ami már a negyedik volt, míg a magyarok kapufával veszélyeztettek, így maradt 10-8, majd ez 10-9-re módosult Sloot góljával.

6 perc volt hátra a mérkőzésből, amikor minden kezdődhetett elölről a hollandok gólja miatt. Garda jelezte az ellenfélnek, hogy ki az úr a háznál, és 11-10-re módosította az állást, amit egy szenzációs labdaszerzés és újabb magyar gól követett Szilágyi által.

El kell ismerni, Genee gólja a mérkőzés egyik legszebb találata volt, így 12-11-re hozták fel a meccset. Miközben Alda keze megsérült az egyik védésnél, Szilágyi az időkérés után gólt lőtt, amivel két gólra nőtt a magyarok előnye 39 másodperccel a vége előtt.

A hollandok a végén olyan szinten kiengedtek és szétestek, hogy 14-11-re kikaptak. Magyarország két nap múlva Spanyolország ellen fog megvívni a döntőért.