389,19 Ft
453,37 Ft
61,616 $

Tokió 2020: Lőrincz Viktor döntős, legyőzte egyiptomi ellenfelét

Miután Lőrincz Tamás bejutott a 77 kilogrammosok döntőjébe, Lőrincz Viktoron volt az ország szeme, aki a 87 kilogrammosok között mutatott fel eddig biztató eredményt.

Lõrincz Viktor (alul) a német Denis Kudla ellen küzd a férfi kötöttfogású birkózók 87 kilogrammos kategóriájának negyeddöntõjében a világméretû koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Makuhari Rendezvényközpontban 2021. augusztus 3-án. Lõrincz Viktor gyõzött és bejutott az elõdöntõbe. MTI/Illyés Tibor

Nagy Noel

Örömünnep volt készülőben, ugyanis Lőrincz Viktor a kötöttfogású birkózás 87 kilogrammos kategóriájában az elődöntőbe jutott, ahol az egyiptomi Mohamed Metwally volt az ellenfele a döntőbe jutásért.

A felek tapogatózva kezdtek, ám az egyiptomi birkózó szerezte meg az első pontot, nem sokkal később azonban Lőrincznek sikerült javítania. A második 3 perc első percében 2:2 volt az állás és Lőrincz választhatott pozíciót.

Lőrincz remek támadást indított, az egyiptomi azonban kimászott a szőnyegről, így állásból folytatódott a küzdelem másfél perccel a vége előtt. Ezt követően jött egy mozdulat, amire minden magyar örömében a tenyerébe csapott.

Lőrincz ugyanis remek támadást indított az utolsó percben, földre teperte Metwally-t, ami egy négy pontos akció volt, közel tussal zárult. Az egyiptomiak challenge-hez folyamodtak, Lőrincz azonban szabályos volt, így még egy pont. 46 másodperccel a vége előtt 7:2-re vezetett a magyar birkózó.

Metwally indított egy utolsó nagy támadást, mindent bevetett, köztük mezrángatást, azonban ez nem volt szabályos, így az egyiptomi birkózó sárga lapot kapott, Lőrincz pedig további két pontot kapott a neve mellé.

Lőrincz végül nem is vesztette el innen a meccset, így a 87 kilogrammos kötöttfogású birkózásban is van magyar döntős. A magyar fiú végül 9:2-re verte meg összesítésben Metwally-t, így már biztosan érmes lesz.