Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
363,24 Ft
Euró
389,02 Ft
Font
454,67 Ft
Bitcoin
57,813 $

Az MI technológiák úttörői szerint sürgősen szabályozni kell a deepfake-tartalmakat

Többen is aláírtak egy nyílt levelet, amely a társadalmi kockázatokra hívja fel a figyelmet.

Fotó: illusztráció | unsplash
Külföld

Bense Róbert

Szerkesztő

A mesterséges intelligencia szakértői és iparági vezetői is támogatják azt a kiáltványt, melyben a deepfake-videók veszélyeire hívják fel a figyelmet, egyben a technológia fokozottabb szabályozását is követelik benne. A felhívás szerint ugyanis a deepfake komoly kockázatokat jelent a társadalomra nézve.

„Napjainkban a deepfake-technológiát gyakran szexuális tartalmakkal kapcsolatos félrevezetésekre, vagy politikai dezinformációra használják. Mivel a mesterséges intelligencia gyorsan fejlődik, és a hamisítványok létrehozása sokkal könnyebbé válik, biztosítékokra van szükség” – áll a csoport levelében, amelyet Andrew Critch, a Berkeley Egyetem mesterséges intelligencia kutatója állított össze. Soron kívül Mire számíthatunk az idei strandszezonban? Íme a leghasznosabb információk

Deepfake-tartalmaknak nevezzük a mesterséges intelligencia algoritmusa által létrehozott, valósághű, de hamisított képeket, hangokat és videókat, melyek egyre inkább megkülönböztethetetlenek az eredeti anyagoktól. A nyílt levél ezek szabályozása kapcsán tesz lényeges ajánlásokat – számolt be róla a Cybernews.

Ezen belül is a gyermekpornográfia teljes kriminalizálását követelik, illetve büntetőjogi következményeket azok számára, akik szándékosan terjesztik a kapcsolódó deepfake-tartalmakat. A mesterséges intelligenciával foglalkozó vállalatokat pedig arra köteleznék, hogy termékeikkel ne lehessen hasonló tartalmakat létrehozni.

Szerda reggelig több mint 400 személy írta alá a levelet különböző iparágakból, többek között a tudományos életből, a szórakoztatóiparból és a politikából.  Az aláírók között volt Steven Pinker, a Harvard Egyetem pszichológiaprofesszora, Joy Buolamwini, az Algorithmic Justice League alapítója, valamint Yoshua Bengio, a mesterséges intelligencia fejlesztésének egyik úttörő alakja.