Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,02 Ft
Euró
392,77 Ft
Font
458,56 Ft
Bitcoin
63,803 $

Olaf Scholz: Németországot nem fenyegeti energiaválság

A tisztviselő szerint mindent megtesznek annak érdekében, hogy felkészüljenek az orosz gázszállítások esetleges leállására.

Fotó: Olaf Scholz német kancellár beszél a berlini kancellária épületében tartott sajtótájékoztatón 2022. szeptember 4-én. A kancellár bejelentette, hogy a német szövetségi kormány 65 milliárd eurós csomagot állított össze az energiaárak és az infláció emelkedésének ellensúlyozására. MTI/EPA/Hannibal Hanschke
Európa

Koós Alexandra

Szerkesztő

Olaf Scholz német kancellár egyik szombati nyilatkozatában kijelentette, Németország és Európa felkészült arra, hogy átvészelje a következményeket, amennyiben Oroszország úgy dönt, hogy teljesen leállítja a gázszállításokat.

Elmondása szerint országa terminálokat hozott létre az észak-német partvidéken annak érdekében, hogy biztosítani tudják a folyékony gáz behozatalát, valamint enyhítsék az orosz leállítás hatásait. Soron kívül Ezt a férfit keresi a rendőrség a szentesi gyilkosság ügyében

„Gázt takarítottunk meg, valamint ismét kihasználjuk a széntüzelésű erőművek termelési képességeit. A jövő év elején pedig lehetőségünk lesz arra, hogy a megmaradt dél-német atomerőműveket is használjuk, ha úgy adódik” – mondta.

A Németország felkészültségére vonatkozó állításokat azonban többen vitatták, mondván, Európa legnagyobb gazdasága a kontinens energiaválságának középpontjában áll, mivel Vlagyimir Putyin az ukrajnai háborúval kapcsolatos szankciók megtorlásaként csökkenti a szállításokat.

Emiatt egyre fokozódik az aggodalom, hogy a válság nyomán csődhullámmal kell szembenéznie az országnak, ennek kapcsán pedig Gerd Landsberg, a Városok és Települések Szövetségének elnöke is elmondta a véleményét.

„Egy hackertámadás és/vagy az elektromos hálózat túlterhelése súlyos áramkimaradást okozhat, ez utóbbi pedig abban az esetben is megnyilvánulhat, ha túl sok háztartás elektromos fűtőberendezést kapcsol be gázfűtés helyett, így közel sincs minden rendben” – hangsúlyozta.

Majd arra utalt, Németország is felismerte, hogy súlyos a helyzet, de még nem tett eleget a felkészülés érdekében, amelyet az is alátámaszt, hogy nem járt sikerrel a Robert Habeck gazdasági miniszter által ismertetett terv – írta a Bloomberg.

Ennek keretében néhány atomerőművet tartalékként hálózatban tartottak volna, ám az egyik helybeli atomerőmű-üzemeltető elutasította, mivel véleménye szerint mindez technikailag megvalósíthatatlan, emellett alkalmatlan lenne a feladatra.